استان هاکسب و کار جدید

آشنایی با تجهیزات لازم غواصی در کیش

وسایل مورد نیاز برای غواصی کیش چیست؟

وسایل مورد نیاز برای غواصی در کیش شامل لباس مخصوص غواصی، کپسول اکسیژن، رگلاتور دهان، فین غواصی، فشار سنج، عینک مخصوص و … می شود. با توجه به مواردی که اشاره شد باید ذکر کرد که یک غواص ماهر، همراه شما خواهد بود تا در صورت لزوم شما را کمک کند. فیلم غواصی در کیش را که مشاهده کنید، مطمئناً شما هم راغب خواهید شد که این تفریح کیش را انجام دهید.

فیلم غواصی کیش، ماهی های کوچک و بزرگ، مرجان های دریایی، لاک پشت های ریز و غول پیکر و … را به شما نشان خواهد داد. پس چه بهتر که با رزرو این تفریح کیش با قیمتی استثنایی از پرشین هتل، از نزدیک به مشاهده و لمس این آبزیان رنگارنگ بپردازید. عکس غواصی در کیش و عکس قیمت این تفریح، در ذیل مطلب پیوست شده است.  بی شک تفریحات آبی اولین گزینه است پیشنهاد ما به شما غواصی vip در کیش است که یکی از زیباترین تفریحات و هیجان انگیزترین تفریحات آبی در کیش است که شما با خانواده خود دنیای زیر آب را می توانید تجربه کنید.

شاید بار سفر را برای همراهی تور کیش از تهران بسته باشید. می‌دانید که تفریحات زیادی در انتظار شماست. مثل غواصی. شناکردن و غواصی در عمق آب‌های خلیج فارس این امکان را برای شما فراهم می‌کند که از نزدیک شاهد جریان زندگی و دنیای زیر آب باشید. اما غواصی به همین سادگی هم نیست.

 آشنایی با تجهیزات لازم برای غواصی در کیش عنوان مقاله ای ست که برای شما آماده کردیم تا مجهز پا به این جزیره پرماجرا بگذارید. بی شک تفریحات آبی اولین گزینه است پیشنهاد ما به شما غواصی VIP کیش است که یکی از زیباترین تفریحات و هیجان انگیزترین تفریحات آبی در کیش است که شما با خانواده خود دنیای زیر آب را می توانید تجربه کنید.

آشنایی با تجهیزات لازم غواصی در کیش

ماسک؛ چشمان شما برای غواصی در کیش: طبیعتاً برای اینکه از زیبایی‌های زیر آب لذا ببرید باید دید واضحی داشته باشید. پس ماسک غواصی را حتماً با خود ببرید. با پوشیدن این ماسک فضای هوایی بین چشم شما و آب ایجاد می‌شود که می‌توانید به راحتی دنیای زیر آب را تماشا کنید.

اسنورکل؛ لوله تنفسی برا ی غواصی کیش: برای اینکه بتوانید زیر آب نفس بکشید به اسنورکل نیاز دارید. اسنورکل از دو قسمت  تشکیل شده است لوله و دهانی. قسمت  دهانی اسنورکل نرم و درست قالب دهان است تا از ورود آب به داخل ریه جلوگیری می‌کند. بخش لوله ای این وسیله جنسی سخت اما منعطف دارد. قسمت انتهایی اسنورکل را به شکلی طراحی کرده اند که مسیر غواص را از سطح آب تشخیص دهید.

فین؛ باله‌های غواصی در کیش: دم مثلثی شکل ماهی یکی از مواردی است که باعث می‌شود به راحتی درآب حرکت کند. اگر شما هم بخواهید در عمق چند متری دریا شنا کنید، باید کفش‌های یتان را با فین عوض کنید. علاوه بر شنا کردن سریع و راحت، فین از پاهایتان در برابر سرمای آب محافظت می‌کند. فقط حواستان باشد فین را خیلی تنگ انتخاب نکنید که مانع از گردش خون در پاها شود.

BCD؛ جلیقه کنترل شناوری غواصی کیش: جلیقه کنترل شناوری مثل کیسه هوای ماهی یا بدنه زیر دریایی عمل  کرده و به غواص این امکان را می‌دهد تا داخل آب شناور بماند. این جلیقه سیلندر غواصی را هم باخود حمل می‌کند. باب بادکردن این جلیقه و تنظیم کردن آن توسط غواص، می‌توان  عمق را کم یا زیاد کند. علاوه براین غواص می‌تواند به واسطه لوله‌هایی که از جلیقه به رگلاتور متصل است با استفاده از دهانش باد داخل جلیقه را کم یا زیاد کند.

سیلندرهوا؛ اکسیژن شما به هنگام غواصی در عمق آب‌های جزیره کیش: هوای تنفسی تمام چیزی است که یک غواص برای ادامه فعالیت و مهم‌تر از آن ادامه حیات به آن نیاز دارد. این تانک از آلومینیوم یا فولاد تهیه می‌شود. سیلندر هوا دارای یک شیر است که هوابه واسطه آن به داخل دستگاه تنفسی تان جریان می‌یابد. این سیلندرها با فشار225 بار با کمپرسورهای مخصوصی از هوا پر می‌شوند.

رگلاتور؛ دستگاه کنترل فشار هوا برای غواصی: همانطور که گفتیم هوا با فشار 225 بار داخل سیلندرهوا فشرده شده است. اما این حجم از هوا برای انسان قابل استفاده نیست وباید فشار آن کنترل شود. رگلاتور این کار را انجام می‌دهد و میزان فشار هوای داخل سیلندر را کاهش می‌دهد تا غواص بتوانداز ان استفاده کند. این دستگاه کنترل فشار را طی دو مرحله انجام می‌دهد: مرحله اول اینکه فشار هوای داخل تانک را 8 تا 10 بار کاهش داده و در مرحله دوم فشا را کمی بالاتر از فشار محیط کاهش می‌دهد تا غواص به راحتی بتواند نفس بکشد.

اختاپوس؛ منبع جایگزین هوای غواصی زیر آب‌های جزیره کیش: اگر تجربه غواصی داشته باشید یا غواصی حرفه ای باشید می‌دانید که از اختاپوس برای کمک کردن به غواص دیگر در هوادهی یا شرایط خاص باید استفاده کنید. در واقع با وجود تانک هوا نیازی به منبع جایگزین هوا هنگام غواصی در کیش نخواهید داشت.

گیج فشارسنج؛ نمایشگر زمان باقی مانده در غواصی کیش: وقتی در عمق‌های کیش درحال غواصی هستید، نیازمند این هستید که بدانید تا چه مدت می‌توانید زیر آب بمانید و تانک هوای شما خالی نشود. گیج فشار سنج این کار این وظیفه را به عهده دارد. گیج‌های فشار سنج دارای دو مدل مکانیکی و دیجیتال در بازار به فروش می‌رسند.

گیج عمق سنج؛ نشان دهنده عمق غواصی کیش: عمق سنج به عقربه‌های خود نشان می‌دهد که شما تا عمقی از دریای جزیره کیش را پیش رفته اید. اگرعمق سنج‌های دیجیتالی را به همراه داشته باشید، علاوه بر عمق طی شده به شما حداکثر عمق، دماو سرعت صعود بالاتر از 18 متر بردقیقه را هم نشان می‌دهد. علاوه براین می‌تواند فاصله را تا سطح آب هم تخمین بزند.

برای غواصی درکیش به وت سوت نیاز دارید: وقتی شما در تماس با آب قرار می‌گیرید دمای بدنتان کاهش پیدا می‌کند. حال آنکه با پوشیدن این لباس می‌توانید دمای بدنتان را حفظ کنید. علاوه براین وت سوت ازآسیب های احتمالی براثر برخورد به اجسام یا کشیده شدن بدن را محافظت می‌کند.

راش گارد؛ محافظ بدن شما زمان غواصی در هوای داغ کیش: برای غواصی مخصوصاً در آب‌های گرم کیش نیاز به راش گارد دارید. این مدل از لباس‌های غواصی معمولاً آستین‌بلند هستند و از پارچه‌های پلی‌استر تولید می‌شوند.

غواصی عمیق در جزیره کیش به‌واسطه کمربند وزنه: یکی از تفاوت‌های شنا با غواصی قرارگرفتن شخص در عمق آب است. به‌همراه‌داشتن تمام وسایلی که تا به اینجا گفته شد برای رفتن به عمق کافی نیست و برای اینکه به عمق دریا حرکت کنید کمربند وزنه را محکم ببندید.

ثبت زمان غواصی در کیش با ساعت غواصی: این مدل از ساعت‌مچی باید ضد آب و مقاوم در برابر فشار باشد. هم دیجیتال دارد و هم آنالوگ. با پیچ بیرونی آن که برخلاف عقربه‌های ساعت می‌چرخد و قفل می‌شود می‌توانید متوجه شوید چه مدت‌زمان در دنیای زیر آب کیش غواصی کردید. بعضی از این مدل‌ها دارای دماسنج، عمق‌سنج، قطب‌نما و ثبت اطلاعات چند غواص را دارا هستند.

تناسب رنگ آب‌های کیش با چراغ‌قوه غواصی: شکست نور در آب باعث تغییر رنگ‌ها در آب می‌شود که استفاده ازچراغ قوه این تغییر را جبران می‌کند. چراغ قوه غواصی جای زیادی از جیب شما را اشغال نمی‌کند. پس می‌توانید از تماشای رنگ‌های واقعی به واسطه آن لذت ببرید.

غواصی در کیش یا قطب تفاوتی ندارد. دستکش غواصی لازم است: بله. چه در آب‌های گرم و چه در آب‌های  سرد غواصی کنید برای حفاظت از دست‌هایتان دربرابر صخره‌ها، مرجان‌ها و… باید از دستکش استفاده کنید.

هنگام غواصی در کیش باید ابزار صوتی به همراه داشته باشید: هنگام غواصی باید با خودتان ابزار صوتی داشته باشید تا هنگامی که به کمک سایر همراهانتان نیاز داشتید، آن‌ها را مطلع کنید.

  ثبت وقایع غواصی در کیش با تخته یادداشت: شاید دوست داشته باشید وقتی به عمق آب های جزیره می روید، هرچه را می بینید یادداشت کنید تا بعد برای دوستانتان تعریف کنید. پس شما به یک دفترچه یادداشت نیاز دارید. دفترچه ای که در عمق آب ازبین نرود و نوشته های شما را تا زمانی که به سطح آب برگشتید، حفظ کند.

کامپیوتر؛ منجی شما در غواصی کیش: زمانی که غرق در زیبایی‌های زندگی زیرآب هستید، شاید حواستان به بسیاری از موارد مانند عمق، درجه حرارت آب، زمان مجاز برای ادامه غواصی و… نباشد. اینجاست که امکان دارد زندگی تان به خطر بیفتد. مخصوصاً اگر مبتلا به بیماری‌های زمینه ای مانند فشارخون باشید. به همین دلیل به همراه داشتن و پیروی از کامپیوتر برای شما حین غواصی لازم است.

راهنمای شناور نشانه دار از مهم‌ترین لوازم غواصی: وقتی غواص به عمق دریا فرو می‌رود، باید با نشانه یا علامتی به سایر قایق‌ها بگوید که درحال شنا کردن زیرآب است. درغیر این صورت با عبور قایق از روی سرش ممکن است آسیب جدی به او وارد شود. بنابراین استفاده از راهنمای شناور نشانه دار یا همان بویه هنگام غواصی ضرورت دارد.

کلیپس شیلنگ؛ نگهدارنده وسایل غواصی: یک غواص زمانی که به عمق دریا حرکت می‌کند وسایل زیادی را مثل شیلنگ گیج، شیلنگ اختاپوس و… را به همراه دارد. بنابراین باید تمام وسایلش را به درستی جمع کند تا به سطح زیرین قایق، مرجان‌ها، صخره‌های زیرآب و… کشیده نشود. به این منظور غواص‌ها معمولاً از کلیپس شیلنگ استفاده می‌کنند.

با کمک ریل و قرقره، مسیر رفته را باز گردید: بطورکلی غواصی برای دیدن کشتی‌های غرق شده، بازدید از غارهای زیرآب و دیدن زندگی در زیر آب است. گاهی پیش می‌آید توجه غواص را چیزی در زیر آب جلب کرده و برای دیدن و بررسی آن، به دنبالش حرکت می‌کند. برای اینکه مسیر برگشت را گم نکند بهتراست از ریل وقرقره ای به طول 30 تا 100 متری که از نایلون بافته شده استفاده کند.

محافظت از سر به واسطه کلاه غواصی: تخمین زده اند هنگام غواصی حدود 20 تا 40 درصد حرارت بدن از طریق سر ازبین می‌رود. با استفاده از کلاه مخصوصاً در آب‌های سرد، علاوه بر حفظ دما، هنگام غواصی کمتر خسته می‌شوید.

کفش غواصی لازمه محافظت از پاها در زیرآب: درصورتی که از فین‌های بندی برای غواصی استفاده می‌کنید، می‌توانید بوت غواصی را هم به پا داشته باشید. وظیفه کفش‌های غواصی مراقبت از پاها در برابر صخره‌های مرجانی، سنگ‌های تیز و حفظ دمای آن‌ها برای ادامه مسیر است.

چاقوی غواصی با کاربردی متفاوت هنگام شنا در عمق آب: همین ابتدا باید بدانید که غواصی را برای دیدن زندگی زیر دریا انتخاب می‌کنید. بنابراین نباید با ورود به قلمرو شان به آن‌ها آسیب برسانید. چاقوی غواصی را برای تورهای در هم تنیده شده ماهیگیری در تجهیزات غواصی یا ایجاد صدا به بدنه قایق یا بدنه تانک به کار می‌برند. این وسیله را معمولاً  در بازو یا پاهای غواص می‌بندند.

همه تجهیزات غواصی را باید در کیف غواصی نگهداری کنید: تمام وسایل غواصی را بجز تانک و کمربند وزنه را باید داخل کیفی قرار دهید تا زمان غواصی موردی را فراموش نکرده باشید. جنس کیف غواصی از پارچه ای مقاوم و ضدآب طراحی شده که با دوخت‌های سنگین و دسته‌هایی محکم می‌توان از استقامت آن اطمینان حاصل کرد.

تسمه نگهدارنده غواصی: برای زمانی که غواص نیاز دارد به طور موقت به سطح آب بیاید، باید تسمه‌ای استفاده کنید که تجهیزات را رها کرده تا بتوانید به‌راحتی برای لحظاتی در سطح آب بمانید.