اقتصادی

آغاز طرح “اقدام محور” بازرسی کالاهای پنج گانه در استان

اینترنشنال نیوز/خوزستان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان از آغاز طرح بازرسی کالاهای پنج گانه با عنوان طرح “اقدام محور” در استان خبر داد.

حمید رضا فلاح در گفت و گو با اینترنشنال نیوز، اظهار کرد: طرح اقدام محور یک طرح بازرسی از پنج گروه کالایی لوازم یدکی، دخانیات، کالای خانه، کالای سلامت محور با اولویت محصولات آرایشی و بهداشتی و پوشاک با محوریت الزام داشتن شناسه کالایی است.

وی افزود: براساس ضوابط در نظر گرفته شده در اجرای این طرح، عرضه کنندگان این پنج گروه کالایی بدون شناسه، تخلف کرده و با آنها برخورد قانونی می‌ شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: براساس این طرح، بازرسی‌ ها از مبادی ورودی به استان، انبارها و واحدهای صنفی با همکاری سایر دستگاه های ناظر با شدت آغاز شده است.

فلاح بیان کرد: این اقدام به منظور جلوگیری از قاچاق کالا، عرضه خارج از شبکه، گرانفروشی و فروش کالای تقلبی در دستور کار قرار گرفته و در استان در حال اجرایی شدن است.

وی ادامه داد: فروشندگان این ۵ دسته کالا از عرضه کالای بدون شناسه باید خودداری کنند زیرا در غیر این صورت به عنوان متخلف شناسایی شده و با آن ها برخورد می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان در پایان خاطرنشان کرد: اجرای چنین طرح هایی به کنترل قیمت ها در بازار کمک شایانی می کند.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.