اقتصادی

آغاز فصل خوب برای خودروسازان

فروش تویوتا در ایالات‌متحده در ماه ژوئن به دلیل تقاضای شدید افزایش یافت.

به گزارش اینترنشنال نیوز، تویوتا موتور آمریکای شمالی، واحدی از شرکت تویوتا موتور گزارش داد که فروش خودرو در ایالات‌متحده در ماه ژوئن افزایش یافته است زیرا تقاضا برای حمل‌ونقل شخصی با توجه به نرخ‌های بهره بالا همچنان قوی است.

فروش تویوتا موتور در سه ماهه دوم ۷.۱ درصد افزایش یافت و این میزان در ژوئن بیش از دو برابر شد. این خودروساز ژاپنی گفت که فروش آمریکا در ماه گذشته به ۱۹۵ هزار و ۴۴۸ دستگاه رسیده است که ۱۴.۹ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

تویوتا جهش ۲۹ درصدی در تحویل خودروهای برقی در ژوئن را داشت. به نظر می‌رسد سه ماهه دوم فصل خوبی برای خودروسازان بوده است زیرا تسلا سودهای بزرگی را در سطح جهانی گزارش کرده و شرکت خودروسازی استلانتیس نیز شاهد افزایش فروش در ایالات‌متحده است.

بر اساس گزارش رویترز، نتایج نشان می‌دهد که با وجود نرخ‌های بهره بالاتر و افزایش تولید به دلیل بهبود منابع نیمه‌رسانا، مصرف‌کنندگان گرایش به وسایل نقلیه دارند.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.