علمی و پزشکی

اجازه ورود ویروس جهش‌یافته هندی را به کشور ندهیم/ نیروهای مسلح مرزهای جنوبشرقی را کنترل می‌کنند

معاون وزیر امنیت ملی ، رئیس کمیته تاجگذاری ، تأمین اجتماعی و انضباطی ، با اشاره به اینکه نگرانی های جدی در مورد ورود ویروس هند در این کشور وجود دارد. او گفت. “در این شرایط ، ما باید تمام تلاش خود را بکار بگیریم تا از تجربیات 14 ماه گذشته برای عبور سریع از قله فعلی استفاده کرده و از ورود ویروس هند به کشور جلوگیری کنیم.”

به گزارش اینترنشنال نیوز ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور داخلی ، حسین ذوالفقاری روز شنبه (5 اردیبهشت) در جلسه کمیته در وزارت امور داخلی با حضور معاون وزیر بهداشت دکتر ایرج حریرچی و دکتر علیرضا سایر اعضای کمیته ، از جمله معاون ستاد کل نیروهای مسلح ، رئیس اتاق اصناف ایران ، رایس ، گفتند که ویروس هند در جلسه امروز کمیته مورد بحث قرار گرفت. او گفت. “موضوع خطر ویروس جهش یافته در هند امروز توسط رئیس جمهور کشورمان مطرح شد. جلسه کمیته امنیتی ، اجتماعی و انضباطی بلافاصله با حضور معاونان وزارت بهداشت برگزار شد. نمایندگان برای بررسی ، کنترل و مقابله با ویروس. “

ذوالفقاری گفت که به دلیل خطر ویروس ، کلیه پروازها بین هند و پاکستان تا اطلاع ثانوی لغو می شود ، همانند کسانی که حدود یک ماه در هند و پاکستان بودند و ورود شهروندان آنها ممنوع بود.

وی در این رابطه گفت. “این موضوع از طریق سازمان هواپیمایی کشوری به حامل های هوایی اعلام شد تا این افراد نتوانند سوار هواپیما شوند.”

معاون وزیر امور داخلی توضیح داد. مسافران هند و پاکستان می توانند کشور را ترک کنند.

او افزود. “شهروندان کشورمان که در حال حاضر در هند و پاکستان هستند باید برای بازگشت به ایران آزمایش شوند. هنگام بازگشت آنها به ایران ، مراحل قرنطینه دوباره اعمال می شود.”

رئیس کمیته اجتماعی ، انضباطی ایمنی و مدیریت اجتماعی عروق کرونا در بخشی دیگر از سخنان خود به مشکل احتمالی کنترل مرزهای جنوب شرقی کشور اشاره کرد. “در این راستا تصمیم گرفته شد که نیروهای مسلح کشور مرزهای جنوب شرقی را با یک نیروی ویژه کنترل کنند.”

او افزود. “بر این اساس ، ورود هر مسافر از هند یا پاکستان ، چه مجاز باشد و چه غیر مجاز ، از مرزهای آبی و خاکی ممنوع است.”

ذوالفقاری با اشاره به احتمال انتقال بیماری از طریق ملوانان خارجی در داخل کشور گفت: “تصمیم گرفته شده است که ملوانانی که با کشتی های باری وارد بنادر کشور می شوند هیچ ارتباطی با مأموران ایرانی برای مقابله با کرونا نخواهند داشت.”

ذوالفقاری در ادامه سخنان خود با اشاره به لزوم تشدید اقدامات نظارتی در تمام ورودی های کشور ، گفت:

وی در این رابطه گفت که مسئله قرنطینه یکی دیگر از موضوعات سخنرانی ذوالفقاری بود. تصمیم بر این شد که برخی از نقاط نزدیک مرزهای زمینی ، هوایی و دریایی کشور برای قرنطینه در نظر گرفته شود.

وی در این رابطه گفت. ارزش قرنطینه برای مسافران ، مانند سایر کشورهای جهان ، خود آنها خواهند بود.

ذوالفقاری با اشاره به اینکه قرنطینه توسط افراد مبتلا به بیماری های قلبی عروقی مسئله اساسی در کنترل بیماری های قلبی عروقی است ، گفت: «

در این رابطه ، وی خاطرنشان کرد. تصمیم گرفته شد که به کلیه ارگان های دولتی فرصت داده شود تا از سیستم ماسک وزارت بهداشت استفاده کنند ، به طوری که هرکسی که به هر آژانس مراجعه می کند ، بلافاصله در سیستم ثبت نام می کند ، می تواند وضعیت خود را تعیین کند. مرض
اولف الفغاری گفت. “در صورت قرنطینه برای افراد مبتلا به بیماری عروق کرونا قلب ، خدمات و همچنین جریمه 200000 AMD برای هر فرد ناجا ارائه نمی شود.”

او افزود. طبق گفته وزارت ارتباطات ، برای افرادی که اتومبیل ندارند ، مبلغ جریمه از طریق تلفن همراه وی به صورتحساب اعمال می شود و سرانجام برای افرادی که تلفن ثابت تلفن خودروی آنها به نام آنها ثبت نشده است. مجازات از طریق حساب های بانکی اعمال می شود.

ذوالفقاری خاطرنشان کرد: سرویس های امنیتی موظفند برای شناسایی بهتر بیماران کرونا ، اطلاعات همه را ثبت کنند. او گفت. “از این طریق شناسایی افراد مبتلا آسان تر خواهد بود ، این یک اقدام پیشگیرانه خوب برای متخلفان قرنطینه خواهد بود.”

رئیس کمیسیون امنیت ، اجتماعی و انضباطی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به ابلاغ وزیر امور داخلی به ستاد شهرستان و شهرستان در فعال سازی کمیسیون های نظارت در مبارزه با کرونا ، گفت: “امروز کشور به خوبی آماده کنترل موج چهارم بیماری است. “امیدواریم که این ارتباط تا ریشه کنی کامل بیماری به طور مثر ادامه یابد.

اولف اولفاغری همچنین به موضوع برخورد عادلانه از نظر محدودیت ها اشاره کرد و گفت: “مشکلی وجود دارد که تعدادی از مشاغل – فروشندگان – واقعاً از محدودیت ها پیروی می کنند ، ما شاهد عدم رعایت برخی دیگر از فعالان بازار هستیم که این امر باعث شکایت شده است.”
وی در این رابطه گفت. “باید محدودیت هایی تعیین شود که فقط در جهت محافظت از سلامتی و زندگی شهروندان عزیز باشد. از کلیه طبقات از جمله بازارها و دفاتر به شدت محافظت کنید.

معاون وزیر امور داخله از همه فرمانداران جمهوری خواست تا برای حضور در ستاد ، سازمان های کنترل کشور گزارش دهند تا مشکل حضور کارمندان در بخش ها حل شود.

اولف به اولفاگار گفت. در مورد تعداد کارمندان ادارات دولتی به دلیل وضعیت بیماری ، آژانس های ملی نیز مشمول ستادهای منطقه ای هستند. در تهران ، استانداری تهران و ستاد بهداشت استان تهران بر نظارت بر این موضوع در سراسر استان نظارت می کنند.

در پایان معاون وزیر امور کشور اشاره کرد. “امیدواریم که همه زمینه ها ، از جمله فعالیت های اداری ، سازمانی ، فرهنگی ، اجتماعی و تجاری ، همه با محدودیت های اعلام شده مطابقت داشته باشند ، به طوری که این اوج بیماری ، که در همه کشورها رخ داده است. از جهان ، به زودی و به سرعت عبور خواهد کرد.

انتهای پیام: