فرهنگ و هنر

اجرای موسیقی «بازی تاج و تخت» و «لئون حرفه‌ای» در تالار وحدت

ارکستر «نوای آفتاب» به رهبری امین سالمی ۳۱ خردادماه با اجرای قطعاتی از فیلم‌های برگزیده و مطرح سینمای جهان به صحنه برج میلاد تهران خواهد رفت.

به گزارش اینترنشنال نیوز، ارکستر «نوای آفتاب» به رهبری امین سالمی با اجرای ۱۷ قطعه از موسیقی‌ فیلم‌های برگزیده و مطرح سینمای جهان، ۳۱ خردادماه در برج میلاد تهران روی صحنه خواهد رفت.

در این اجرا سه قطعه ایرانی و ۱۴ قطعه از سینمای جهان انتخاب شده‌اند. 

در تنظیم قطعات برای کنسرت پیش رو، سازهای ایرانی مانند تار، عود، سنتور، قانون، دف و تمبک به ارکستراسیون اضافه شده و رنگ جدید و تنظیم متفاوتی از قطعات ایجاد کرده است. تنظیم و ارکستراسیون قطعات توسط محمدرضا آقایی و فیروز ویسانلو و امین سالمی صورت گرفته است.

در این اجرا ۳۸ نوازنده در ارکستر حضور دارند که بخش کلاسیک مشتمل بر ارکستر زهی و فلوت و پیانو، بخش پاپ شامل گیتار کلاسیک و اکوستیک، گیتار بیس،‌ هارمونیکا و ساکسفون،‌ درامز و کونکا و پرکاشن و گروه سازهای ایرانی شامل عود، تار،‌ سنتور، قانون،‌ تمبک و دف هستند.

تعدادی از قطعات اجرایی در این کنسرت شامل «سینما پارادیزو»،‌ «فتح بهشت»، «بازی تاج و تخت»،‌ «پدر خوانده»، «لئون حرفه‌ای»، «خوب، بد، زشت»، «ابوعلی سینا»،‌«کمال الملک» خواهد بود. 

کنسرت «نوای آفتاب» ۳۱ خردادماه در دو سانس در برج میلاد تهران اجرا خواهد شد.

انتهای پیام