حوادث

ادامه تخلیه مناطق سیل زده در روسیه؛ منفجر کردن برخی سدهای مصنوعی در قزاقستان برای کاهش سطح آب

مقامات محلی در منطقه «اورنبورگِ» روسیه پیش بینی کرده اند سیلاب روزهای اخیر در پی طغیان رودخانه های این منطقه به ویژه رود طویل «اورال»، امروز (جمعه) به نقطه اوج خواهد رسید.

به گزارش اینترنشنال نیوز، با این حال کانال خبری «راشا تودی» به نقل از مقامات این کشور گزارش کرده است انتظار می رود ظرف ۲ روز آینده از شدت سیلاب ها کاسته شود.

در روزهای گذشته سطح آب رودخانه اورال به میزان بی سابقه ای بالا آمده و دست کم ۳۶۰ خانه دیگر و ۹۰۰ قطعه از اراضی منطقه را به زیر آب برده است.

در شبانه روز گذشته تخلیه ساکنان مناطق و روستاهای سیل زده ادامه داشته است.

مقام های روسیه خبر دادند سیل در منطقه اورنبورگ، ۱۲ هزار خانه را به زیر آب برده است.

روزنامه گاردین نیز در گزارشی از وضعیت سیل در قزاقستان نوشت: مقامات محلی در قزاقستان شروع به منفجر کردن سدهای مصنوعی در تلاش برای کاهش سطح آب در مناطق سیل زده کرده اند.

ادامه تخلیه مناطق سیل زده در روسیه؛ منفجر کردن برخی سدهای مصنوعی در قزاقستان برای کاهش سطح آب

وزارت بحران‌ قزاقستان نیز امروز (جمعه) اعلام کرد در پی وقوع سیل بی‌سابقه، مجبور به تخلیه ۱۰۰ هزار نفر از شهروندان این کشور شده است.

به گزارش شینهوا، وزارت بحران قزاقستان افزود: هشت استان از ۱۷ استان این کشور همچنان در شرایط بحرانی قرار دارند.

سیل، هزاران نفر را مجبور به ترک خانه های خود در قزاقستان، نواحی کوهستانی اورال روسیه و سیبری کرده است، چراکه رودخانه های بزرگی مانند اورال که از طریق قزاقستان به خزر می ریزد، خاکریزها را تحت الشعاع قرار داده است.

انتهای پیام

گروه تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با هنر روایتگری هستم. قصه‌گویی بازیگوشانه و قدرت تجسم آن را دارم تا خوانندگان را به دنیای جذاب رویدادها بکشانم.