عمومی

اربعین پنجره توسعه را به سوی استان ایلام باز کرده است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سعید هژبری معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام عصر دوشنبه در نشست مشترک حوزه عمرانی استانداری و شورای عالی قضایی استان در پایانه مرز مهران اربعین را یک نهضت دائمی دانست و گفت: این نهضت به قیام مهدی موعود (عج) متصل خواهد شد و با این نگاه باید پروژه‌های زیرساختی اربعین پیش بینی شود.

وی ضمن تقدیر و تشکر از رئیس کل دادگستری استان ایلام و شورای عالی قضایی برای بازدید از پروژه‌های زیرساختی اربعین عنوان کرد: اربعین یک رویداد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و دینی است که پنجره توسعه را به روی استان ایلام باز کرده و باید قدر این نعمت و توفیق الهی را بدانیم.

معاون عمرانی استاندار ایلام خاطرنشان کرد: با توجه به گرمای هوا مسیرهای پیاده‌روی زائران باید کاهش یافته و طبق یک طرح علمی، تغییرات اساسی در حمل و نقل و استقرار موکب‌ها پیش بینی شده که همه باید از آن تبعیت کنند.

هژبری افزود: ساماندهی دستفروشان یکی از مسائل مهم است که در پیک برگشت زائران مشکل ساز می‌شود و در طرح جانمایی مواکب این موضوع دیده شده و باید مدیریت شود.

وی به برخی از ملاحظات برای برگزاری اربعین امسال اشاره کرد و گفت: عدم تخصیص و اعتبار به موقع، گرمای شدید هوا، گسترش سایبان‌ها، کمبود ناوگان حمل و نقل عمومی در برگشت، عدم امکان مدیریت زائران در سامانه سماح، کاهش ظرفیت آتش نشانی در مهران و نداشتن ساختار سازمانی برای برگزاری اربعین در مدیریت استان از مهم‌ترین چالش‌های برگزاری اربعین است.