اقتصادی

استماع گزارش مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت در کمیسیون انرژی

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از استماع گزارش مدیر شرکت ملی نفت پیرامون پروژه های درحال اجرا و پروژه‌های آتی شرکت ملی نفت در حوزه اکتشاف در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.

مالک شریعتی نیاسر در گفت وگو با اینترنشنال نیوز ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس، بیان کرد: دستور اول امروز کمیسیون استماع گزارش مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت پیرامون پروژه های درحال اجرا و پروژه های آتی شرکت ملی نفت در حوزه اکتشاف بود. آنچه که مایع امید است این بود که دقت کار در اکتشاف های انجام شده بالا بوده و نتایج خوبی داشته اما نیازمندی منابع مالی برای اختصاص به حوزه اکتشاف و افزایش تعداد چاه های اکتشافی باید بیشتر شود. به طوری که ما نسبت به کشورهای رقیب، عملکرد قابل دفاعی نداریم. باید تعداد چاه های اکتشاف افزایش پیدا کند.

وی در ادامه اظهار کرد: بنا شد در برنامه هفتم توسعه این را ببینیم که سهم مشخصی از منابع برای حوزه اکتشاف به طور خاص اختصاص دهیم. دستور دوم کمیسیون نیز بررسی طرح رصد لحظه ای منابع و زنجیره انتقال و توزیع نفت و گاز و فرآورده و میعانات بود. کلیات طرح به تصویب رسید.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باتوجه به اینکه در بودجه ۱۴۰۲ بالغ بر ۸۰۰۰ میلیارد تومان برای میترینگ از منابع داخلی شرکت های تابعه وزارت نفت پیش بینی شده است، بنا شد با کمک مرکز پژوهش ها و وزارت نفت زمان بندی و تامین منابع آن جمع بندی شده و در جلسه اینده جزئیات طرح مورد بحث قرار گیرد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.