استان ها

اعزام ۱۱۵ زائر کهگیلویه و بویراحمد به سرزمین وحی ۱۷ خرداد ماه

اینترنشنال نیوز/کهگیلویه و بویراحمد مدیر حج و زیارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۱۵ زائر سرزمین وحی این استان ۱۷خرداد به سرزمین وحی اعزام می شوند.

قوامی نژاد در گفت و گو با خبرنگار اینترنشنال نیوز با بیان تعداد ۱۱۵نفر زائر شامل ۶۳نفر از زائر مرد و۵۲ نفر خانم از استان اعزام می شوند، افزود: زائرانی که امسال به حج تمتع اعزام می‌شوند ثبت‌نام کنندگان سال ۱۳۸۵ هستند.

وی با بیان اینکه ۶۰ درصد اعزامی‌های امسال زائرانی هستند که سال گذشته توفیق تشرف به سرزمین وحی را نداشتند، اظهارکرد: مسن‌ترین زائری که از استان به سرزمین وحی مشرف می‌شود ۸۱ ساله و جوان‌ترین آنها ۲۰ ساله هستند.

 مدیر حج و زیارت استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: کلاس‌های آموزشی و توجیهی و همچنین کلیه اقدامات لازم ازقبیل واکسیناسیون و.. انجام شده و با یاری خداوند سبحان تمام اقدامات لازم در کشور عربستان برای خدمات به زائران توسط سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری فراهم شده که زائران عزیز این سفر معنوی را با عزت و خیالی راحت انجام دهند.

قوامی نژاد تصریح کرد: امسال با توجه به پیگیری های صورت گرفته توانستیم یک مجموعه هتلی در شهر مکه برای خدمت به زائران عزیز استان کهگیلویه و بویراحمد و سه استان دیگر، باحضور تعدادی از کارگزاران خوب و فعال استان بگیریم.

وی با اشاره به اینکه با توجه به اینکه کلیه شهرستان‌های استان دارای دفاتر دارای مجوز به عتبات عالیات از سوی حج و زیارت هستند، بیان کرد: از مراجعه به افراد حقیقی و حقوقی که بصورت غیرمجاز مبادرت به اعزام به عتبات عالیات می کنند خوداری نمایند که خدای نکرده دچار مشگل در کشور عراق نشوند و برای دریافت اطلاعات بیشتر عزیزان هم استانی می توانند به سایت حج استان مراجعه کنند.

انتهای پیام