عمومی

افزایش ظرفیت پست برق فوق توزیع عبدالخان در کرخه – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، علی اصغر خدامراد منگری پیش از ظهر امروز شنبه در گفت و گویی رسانه‌ای بیان کرد: پست برق ۱۳۲ به ۳۳ کیلوولت عبدالخان کرخه با هدف تأمین برق این شهرستان در تابستان از ۶۰ به ۸۰ مگاولت آمپر افزایش ظرفیت پیدا کرد.

وی با بیان اینکه در این پروژه بهینه‌سازی و افزایش ظرفیت یک ترانس ۵۰ مگاولت‌آمپری جایگزین یک دستگاه ترانس ۳۰ مگاولت آمپری شده است، تصریح کرد: علاوه بر افزایش ظرفیت، پست مذکور بهینه‌سازی شده و در خروجی هر دو ترانس پست بریکر مین نصب و سیستم حفاظت و کنترل پست اصلاح شده است.

معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای خوزستان افزود: نصب یک دستگاه ترانس مصرف داخلی جدید، تعویض برق‌گیرهای سر خط ۱۳۲ کیلوولت، نصب تابلوهای حفاظت و کنترل ترانس یک و دو، احداث فونداسیون‌های ترانس قدرت، ترانس زمین، CT های ۱۳۲ کیلوولت ترانس و بریکرهای خروجی، احداث کانال کابل‌های کنترل و حفاظت از دیگر کارهای انجام شده در این پروژه بوده است.

خدامراد منگری تصریح کرد: این اقدام با هزینه‌ای بالغ بر ۷۱۷ میلیارد ریال با کار شبانه روزی و جهادی در حداقل زمان ممکن انجام گرفته تا پاسخگوی تأمین بار شهرستان کرخه در تابستان پیش‌رو باشد.