بین الملل

الولائی: طوفان الاقصی تاریخ جدیدی را رقم زد

دبیرکل گردان‌های سیدالشهداء عراق امروز (جمعه) به در جریان راهپیمایی روز جهانی قدس با بیان اینکه عملیات «طوفان الاقصی» تاریخ جدیدی از پایداری را رقم زد، خواستار قطع روابط برخی کشورهای عربی و اسلامی با رژیم صهیونیستی شد.

به گزارش اینترنشنال نیوز، «ابوآلاء الولائی» دبیرکل گردان‌های سیدالشهداء عراق به همین مناسبت اظهار کرد: طوفان الاقصی تاریخ جدیدی از استواری و پیروزی را رقم زد و پس از تلاش‌ها برای از بین بردن مسئله فلسطین، بار دیگر این مسئله را به منصه ظهور رساند.

طبق گزارش خبرگزاری «المعلومه» وی گفت: ما از مقامات فعالی در زمینه حقوق بشر در جهان می‌خواهیم که جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی را مستند کنند و برای مجرم دانستن نتانیاهو، باند حاکم او و رهبران جنایتکار در کابینه جنگ او تلاش کنند.

الولائی ادامه داد: ما مجدداً از کشورهای عربی و اسلامی می‌خواهیم که همه نوع معامله و روابط با رژیم صهیونیستی از جمله روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی را قطع کنند و به توافقات شرم‌آور عادی سازی روابط با آن پایان دهند.

استان‌های مختلف عراق از بغداد گرفته تا ذی‌قار، نجف، کرکوک و دیگر استان‌های این کشور امروز شاهد حضور گسترده مردمی به مناسبت روز جهانی قدس بودند.

این راهپیمایی‌ها با حضور چهره‌های دینی و سیاسی برگزار شدند.

الولائی: طوفان الاقصی تاریخ جدیدی را رقم زد

الولائی: طوفان الاقصی تاریخ جدیدی را رقم زد

شهروندان عراقی امروز با حضور در خیابان‌ها شعار «مرگ بر اسرائیل» سر داده و حمایت خود را از ملت و مقاومت فلسطین اعلام کردند.

ملت عراق همچنین با اهالی غزه که با جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی مواجه هستند، اعلام همبستگی کردند.

انتهای پیام

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.