امکانات و مزایای دستگیره هوشمند درب ضد سرقت

آیا هنوز از کلید برای ورود به خانه خود استفاده می کنید؟ احتمالاً زمانی که در اتومبیل خود هستید و به منزل رسیده اید، به این فکر کرده اید که با فشار دادن یک دکمه درب را باز می کردید.

همان فناوری که به شما امکان می دهد وسیله نقلیه خود را از راه دور روشن کنید و رانندگی کنید اکنون به شکل قفل های هوشمند برای ورود بدون کلید برای خانه شما در دسترس است.

قفل های هوشمند اغلب سنگ بنای سیستم های اتوماسیون خانگی و خانه های هوشمند هستند. در مقاله 10 مزیت دستگیره درب هوشمند به برخی از مزایای قفل هوشمند اشاره می کنیم.

نصب قفل های هوشمند روی درهای بیرونی خانه به این معنی است که برای ورود به خانه نیازی به بیرون آوردن کلید از کیف یا جیب خود ندارید. در عوض، می‌توانید کدی را در صفحه کلید وارد کنید ، از اثر انگشت خود استفاده کنید یا از تلفن خود برای باز کردن دستگیره هوشمند استفاده کنید.

حتی برخی از قفل های هوشمند را می توان با آشکارسازهای مجاورت برنامه ریزی کرد تا با نزدیک شدن به درب به طور خودکار قفل باز شود. مثلا برای زمانی که گوشی از قبل تعریف شده به دستگیره نزدیک شود ، درب باز شود و به محض اینکه شخص از محل دور شد ، درب به صورت اتومات بسته و قفل شود.

قفل های هوشمند یک گزینه عالی برای کسانی است که دچار معلولیت جسمی و یا دچار مشکل حرکتی هستند، مناسب است. این شامل افراد مسن، مبتلایان به بیماری پارکینسون یا فلج مغزی، افرادی که دارای شرایط آرتریت هستند، و کسانی که آسیب های حرکتی مکرر دارند، می شود.

رمز عبور که یکی از ساده ترین روش ها برای ورود و خروج از این دستگیره هاست که شما می توانید به صورت مجزا یک رمز برای چند نفر انتخاب کنید و هم برای هر شخص  یک رمز عبور  مخصوص انتخاب کنید و حتی میتوانید برای تردد در ساعت های خاص رمز تعیین کنید.

از دیگر مزیت دستگیره دیجیتال این است که، در تولید محصولات دستگیره دیجیتال از آخرین فناوری روز استفاده شده است. در دهه‌ های آینده، هوشمند شدن دیگر جزو امکانات محسوب نمیشود بلکه جزو ملزومات زندگی است. تمام امور زندگی به سمت هوشمند بودن پیش می‌رود.

  1. دریافت اطلاعیه در مورد درهای خود

یکی دیگر از مزایای قفل هوشمند این است که می توانید افرادی را که وارد محیط می شوند یا از آن خارج می شوند را ردیابی کنید.

اتصال قفل های هوشمند به تلفن همراه باعث می شود که اعلان هایی درباره درب منزل خود برای تلفن شما ارسال شود. این اعلان‌ها می‌توانند شامل هر زمانی که دری باز می‌شود، یا چه کسی در را باز می‌کند، یا اگر کدهای ورودی جداگانه به افرادی اختصاص داده‌اید، و اگر دری باز مانده است، باشد.

این یک ویژگی بسیار مهم برای محیط های اداری برای نظارت بر ورود و خروج کارکنان است. دستگیره های دیجیتال به قفل کودک مجهز هستند و اگر کودک خود را در خانه گذاشته اید می توانید مطمئن شوید که کودک از منزل خارج نشده است و اگر کودک از مدرسه به خانه برگشته باشد می توانید متوجه شوید که آیا با دوستانش وارد منزل شده است یا نه.

حتی اگر فراموش کردید درب خانه یا محل کار خود را قفل کنید هم نگران نباشید چرا که این نوع دستگیره درب الکترونیکی مجهز به قفل اتوماتیک درب می باشند.

  1. به جای تکثیر کلیدهای تکراری، کلیدهای الکترونیکی ایجاد کنید

اگر شما در منزل نباشید و مهمانان شما در پشت درب منتظر باشند، شما می توانید با ایجاد یک کلید الکترونیکی و ارسال آن به تلفن افراد درب را باز کرده و مشکل انتظار حل شود.

نیازی به کپی کردن کلیدهای اضافی برای اعضای خانواده نیست، فقط برای هر یک از اعضای خانواده یا کاربر اگر فضای اداری یا چیزی شبیه به آن است، کدهای قفل منحصر به فرد ایجاد کنید.

  1. امنیت خانه خود را افزایش دهید

با نصب دستگیره دیجیتال امنیت مکان خود را بیشتر کنید. در گذشته اگر به مسافرت میرفتید یک کلید را به دست همسایه می سپردید تا مراقب منزل شما باشد و یا وقتی از منزل بیرون میرفتید کلید را در زیر گلدان و یا پادری می گذاشتید، این کار باعث میشد که منزل در معرض سرقت قرار گیرد.

افزودن قفل های هوشمند به خانه به این معنی است که شما مجبور نیستید کلیدها را در سرتاسر منزل خود پنهان کنید و آنها را برای نگهداری به اقوام یا همسایگان بدهید. اگر قفل هوشمندی بخرید که سوراخ کلید آن قابل مشاهده نباشد بهتر است. همینطور می توانید از دستگیره دییجتال اثر انگشتی استفاده کنید زیرا اثر انگشت منحصر به هر فرد است و امکان کپی کردن آن خیلی ضعیف است.

از دیگر مزیت دستگیره درب هوشمند استفاده از اثر انگشت است. این دستگیره ها با دارا بودن سنسور جهت تشخیص اثر انگشت برای تردد، دارای حساسیت بسیار بالایی است و ازمهم ترین و امن ترین ویژگی های این دستگاه ها میباشد. البته دستگیره هایی که دارای این قابلیت هستند دارای  قیمت بالایی نسبت به بقیه  مدل ها را دارند.

از دیگر مزایای استفاده از دستگیره دیجیتال دسترسی از راه دور و استفاده راحت از آن است. اگر فراموش کردید درهای خود را قفل کنید یا در حین کار نیاز به اجازه ورود به شخصی را دارید، می توانید قفل درها را از تلفن خود باز کنید. این ویژگی دسترسی از راه دور به این معنی است که شما نیازی به ارسال یک کلید مجازی برای افراد پشت درب ندارید، و آنها می توانند هنگام ورود به شما پیامک بدهند تا بتوانید قفل در را باز کنید. سپس، وقتی به شما اطلاع دادند که در حال رفتن هستند، می توانید درها را دوباره قفل کنید.

با استفاده از سیستم بلوتوث و وای فای می توانید دستگیره دیجیتال مکان خود را کنترل کنید. این قابلیت برای تجهیزاتی است که قابلیت متصل شدن به اینترنت را داشته باشند تا بتوانید از هر کجایی که دسترسی به اینترنت دارید در را برای کسی باز کنید.

  1. اتوماسیون خانگی و اتصال به دیگر محصولات خانه هوشمند

اگر دارای خانه هوشمند هستید، قفل هوشمند شما می تواند به کنترل سایر محصولات هوشمند خانه شما کمک کند. به عنوان مثال، هنگامی که قفل در را باز می کنید، می تواند باعث روشن شدن چراغ ها، کاهش یا افزایش دمای خانه و خاموش شدن زنگ امنیتی شود. اگر برای یک روز خانه خود را ترک می کنید، قفل کردن در ممکن است سیستم امنیتی را فعال کند و دوربین های مداربسته را روشن کند.

در ادامه مقاله مزایای دستگیره هوشمند داریم، اگر منزل خود را برای مدت طولانی ترک کنیم قفل هوشمند چه کمکی به ما می کند.

  1. خانه خود را در هنگام تعطیلات زیر نظر داشته باشید

اگر هنوز افرادی دارید که در تعطیلات به خانه شما می آیند یا خانه ای دارید که چند بار در سال از آن استفاده می کنید یا اجاره می دهید، برای پیگیری کردن خانه خود می توانید از قفل هوشمند درب استفاده کنید. همینطور اگر به مسافرت رفته اید و باغبان برای کارهای مربوط به حیاط می خواهد وارد حیاط شود و یا خدمتکار برای نظافت به منزل بیاید این دستگیره های هوشمند می تواند کمک بزرگی برای شما باشد.

با یک قفل هوشمند، می توانید ردیابی کنید که چه کسی در را باز می کند و چه کسی در خانه شما بوده است. در صورتی که از دیگر وسایل هوشمند مانند دوربین های امنیتی و دزدگیر در منزل خود استفاده کرده باشید. همینطور هنگام خروج افراد از منزل می توانید اطمینان حاصل کنید که درب بسته شده است یا نه.

یکی دیگر از راه های ورود و خروج استفاده از کارت یا تگ است. می‌توان این کارت را در اختیار افراد قرار داد و با نگه داشتن روی دستگیره در باز شود. شما می‌توانید در صورت گم کردن کارت یا سرقت کارت، آن را به سادگی ازحافظه دستگیره پاک کنید.

سخن آخر

در مقاله مزیت دستگیره درب هوشمند شما را با مزایای قفل هوشمند آشنا کردیم. از مزایای دستگیره دیجیتال این است که، نیازی نیست که برای ورود به منزل به دنبال کلید های مکانیکی خود بگردید. همچنین دیگر نیازی به کشیدن گاردریل و قفل شدن ندارید. به راحتی می توانید در عرض چند ثانیه و در کوتاه ترین زمان ممکن وارد فضای منزل خود شوید. دستگیره های دیجیتال با روش های دسترسی آسان یعنی اثر انگشت، رمز و کارت علاوه بر ایجاد امنیت، کار را برایتان آسان کرده است.

از دیگر مزایا و قابلیت های این محصولات میتوان به سیستم قفل کودک ، قفل اتوماتیک ، قفل دوبل ، تابع رمز خیالی ، رمز میهمان ، شب‌بند ، ضد سرقت ، ضد هک ، ضداسید، ریموت کنترل ، منبع تغذیه اضطراری و … نام برد.