اقتصادی

انجام فعالیت ذاتی‌مان مستلزم تامین ابزار و نیروی انسانی است

اینترنشنال نیوز/اصفهان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: کمتر از ۵ درصد از تعاونی‌های استان اصفهان با مشکلاتی مواجه هستند. البته این تعاونی‌ها تخلفاتی دارند، اما چون بزرگ‌ترین سرمایه اعتماد مردم به تعاونی‌ها است، باید تلاش کنیم تا مشکلات ۵ درصد تعاونی‌ها برطرف شود.

به گزارش اینترنشنال نیوز، میثم مداحی روز چهارشنبه ( ۱۴ تیرماه) در سومین نشست منطقه‌ای مدیران و کارشناسان بخش تعاون کشور که به میزبانی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر استان اصفهان حدود ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۷۰ درصد از این جمعیت یعنی معادل سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر به‌صورت مستقیم تحت پوشش تأمین اجتماعی قرار دارند.

وی با اعلام اینکه ۳۵۹ خدمت در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می‌شود، افزود: نظارت بر تعاونی‌ها یکی از وظایف و اقدامات این اداره کل است. در حال حاضر استان اصفهان ۲۸ شهرستان دارد و از شرقی‌ترین تا غربی‌ترین شهرستان این استان حدود ۷۰۰ کیلومتر فاصله است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان توضیح داد: اکنون حدود ۶۵۰۰ تعاونی در استان اصفهان داریم که ۳۵۰۰ تعاونی فعال و حدود ۳۰۰۰ تعاونی غیرفعال هستند. اگر بخواهیم بر تعاونی‌های فعال در سطح استان نظارت داشته باشیم باید روزانه به ۱۵ مجمع نظارت کنیم.

وی تناسب و استاندارد بین نیروی انسانی و حجم خدمات را از الزامات دانست و گفت: بر اساس آمار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اکنون به ازای هر ۱۰۰ هزار بیمه‌شده، ۳۲ پرسنل در استان اصفهان وجود دارد، اما در میانگین این آمار به ازای هر ۱۰۰ هزار بیمه‌شده، ۷۴ پرسنل خواهد بود.

مداحی با تاکید بر اینکه امروزه اگر بخواهیم فعالیت ذاتی خود را انجام دهیم نیاز به ابزار و نیروی انسانی داریم، تصریح کرد: حدود ۵۰ نفر در حوزه تعاون در استان اصفهان فعالیت می‌کنند که با وجود ۲۸ شهرستان استان اگر بخواهیم تناسب‌بندی و خدمت استاندارد را ملاک بگیریم، نیازمند ابزار قانونی کافی و نیروی انسانی هستیم.

وی بیان کرد: در راستای تخلفاتی که برای حوزه تعاون محرز شده است، وظیفه داریم با آن‌ها برخورد کنیم و به دادگستری گزارش دهیم.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.