حوادث

انهدام شبکه ۴ هزار میلیارد تومانی پولشویی و فرارمالیاتی

فرمانده کل انتظامی کشور از کشف و دستگیری اعضای یک شبکه پولشویی و فرار مالیاتی ۴ هزار میلیارد تومانی با سوءاستفاده از مدارک هویتی افراد ناآگاه و دارای ضعف مالی خبر داد.

به گزارش اینترنشنال نیوز، سردار احمد رضا رادان در حاشیه نشست صمیمانه فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی با پلیس های امنیت اقتصادی سراسر کشور در جمع خبرنگاران از کشف و دستگیری اعضای یک شبکه پولشویی و فرار مالیاتی خبر داد و گفت: این شبکه با سوء استفاده از ناآگاهی و ضعف مالی افراد با پرداخت مبالغ ماهیانه پنج میلیون تومان با استفاده از مدارک هویتی آنان اقدام به ثبت شرکت های کاغذی و صوری می‌کردند.

وی در ادامه افزود: این افراد سود و با استفاده از مدرک هویتی در اختیار، اقدام به افتتاح حساب بانکی و خرید سیم کارت می‌کردند که در یک مورد سوء‌استفاده از همین مدارک بالغ بر ۴ هزار میلیارد تومان کلاهبرداری صورت گرفته است.

فرمانده کل انتظامی خاطرنشان کرد: در این پرونده شرکت های صوری صادراتی  و وارداتی ثبت و با استفاده از شگردهای مختلف ارز به خود اختصاص داده و بدین گونه از مدارک  سوء استفاده می‌کردند.

رادان در پایان عنوان کرد: در فرآیند این پرونده متاسفانه در مواردی همراهی های غیر قانونی  صورت گرفته که باعث تسهیل امور این سودجویان شده است.

انتهای پیام