ایا تبخال تناسلی نشانه ایدز است

دکتر زگیل اصفهان

درمان زگیل در اصفهان

تبخال تناسلی یکی از رایج ترین بیماری های واگیردار مقاربتی (STD) است که هر شخص با فعالیت جنسی می تواند به آن مبتلا شود. دکتر زگیل اصفهان در مقاله ایا تبخال تناسلی نشانه ایدز است توضیحاتی را ارایه می کنند که می تواند به شما در درمان قطعی زگیل تناسلی در اصفهان کمک کننده باشد.

همه چیز درباره تبخال تناسلی

یکی از رایج ترین بیماری های واگیردار مقاربتی (STD) است که هر شخص با فعالیت جنسی می تواند به آن مبتلا شود. اغلب افرادی که این ویروس را دارند علائمی نشان نمی دهند و این مهم است که بدانید حتی با وجود نداشتن نشانه و علائم بیماری، این ویروس می تواند به شریک جنسی تان منتقل شود. مایع داخل تبخال حاوی ویروس است، و تماس با این مایع می تواند باعث آلوده شدن شود. همچنین ممکن است تبخال را از فردی بگیرید که زخم و جراحت قابل مشاهده ای ندارد یا اصلا نداند که آلوده است. زیرا ویروس می تواند در سرتاسر پوست بدن تان بوده و عفونت را به شریک جنسی تان منتقل کند.

چگونه می توانم خطر مبتلا شدن به تبخال تناسلی را کاهش دهم؟

تنها راه جلوگیری از (STD) نداشتن رابطه جنسی مقعدی، واژینالی و دهانی است. اگر دارای فعالیت جنسی هستید با مطالبی که در زیر آمده است می توانید شانس ابتلا به تبخال تناسلی را کاهش دهید.
– در رابطه تک همسری متقابل و دراز مدت با شخصی که آزمایش داده و نتیجه تست آن منفی بوده است بمانید.
– استفاده از کاندوم های لاتکس بهترین روش برای هر زمانی است که رابطه جنسی دارید.
– علائم تبخال تناسلی در هر دو جنس زن و مرد در نواحی که با کاندوم پوشیده می شود می تواند دیده شود. هر چند شیوع بیماری در نواحی که با کاندوم پوشیده نمی شود نیز، رخ داده است. بنابراین کاندوم نمی تواند به طور کامل شما را از ابتلا در برابر این ویروس محافظت کند.

من باردار هستم. تبخال جنسی چه تاثیری روی بچه من خواهد داشت؟

اگر باردار هستید و تبخال جنسی دارید خیلی ضروری است که مراقبت های قبل از تولد به مراکز مراجعه کنید. شما می بایستی اگر هرگونه از علائم در معرض بیماری بودن و یا تشخیص بیماری را دارید سریعا با پزشک خود صحبت کنید. گاهی اوقات عفونت تبخال جنسی سبب شده است. با مراجعه به موقع احتمال اینکه بتوانید خیلی زود بچه تان را نجات دهید وجود دارد. عفونت تبخال می تواند از شما به جنین رسیده و سبب عفونت کشنده پنهان (تبخال – نوزادی) شود. خیلی مهم است که در طول بارداری از این تبخال پرهیز و جلوگیری کنید.

اگر باردار هستید و تبخال جنسی دارید ممکن است داروهای تبخالی به شما عرضه شود که منجر به سقط جنین و پایان یافتن حاملگی جهت کاهش خطر علائم و انتقال آن ها به کودک می شود. در طول بارداری پزشک تان می بایستی با دقت شما را مورد بررسی و آزمایش قرار داده تا اگر علائمی از تبخال و انتقال آن به کودک دارید سقط جنین را اجرا کنید.

چگونه بدانم که تبخال تناسلی دارم؟

اغلب افرادی که تبخال تناسلی دارند یا علائمی نداشته و یا خیلی خفیف است. ممکن است به این علائم توجه نکنید و یا آن را با سایر مشکلات پوستی مانند جوش ها و یا کیست های مویی در حال رشد اشتباه بگیرید. به همین دلیل خیلی از افرادی که تبخال تناسلی دارند خودشان نمی دانند. زخم های تبخال تناسلی معمولا به صورت یک و یا تعداد بیشتری آبله در اطراف اندام تناسلی مقعد و یا دهان ظاهر می شود. آبله ها زمانی که می ترکند زخم های دردناکی ایجاد خواهند کرد که هفته ها طول می کشد تا بهبود یابد. این علائم اغلب یک طغیان نامیده می شود اولین باری که شخص شیوع و طغیان بیماری را می بیند ممکن است علائمی شبیه سرماخوردگی مانند تب، درد کردن بدن،غدد ورم کرده داشته باشد.

تکرار طغیان تبخال تناسلی در طول یک سال بعد از آلودگی، معمولا شایع است. بازگشت این طغیان معمولا کوتاه تر و با شدت کمتری نسبت به اولین شیوع است. هر چند آلودگی می تواند تا آخر عمرتان در بدن شما بماند، با این حال در مواردی این طغیان ها و شیوع و علائم بیماری بعد از چندین سال کاهش می یابند. اگر شما متوجه علائمی از بیماری در خود شده اید و یا شریک جنسی تان بیماری مقاربتی و یا علائم آن مانند زخم های غیر معمول، ترشحات بدبو، سوزش ادرار و یا در زنان خونریزی بین دو دوره دارد، می بایستی حتما توسط پزشک مورد بررسی و معاینه قرار بگیرید.

پزشک چگونه متوجه تبخال تناسلی خواهد شد؟

اغلب اوقات، کارشناس بهداشت و یا بهترین دکتر متخصص درمان زگیل تناسلی در اصفهان می تواند با معاینه از طریق نگاه کردن به علائم تبخال را شناسایی کند. گاهی اوقات می توان از زخم ها نمونه برداشت کرده و آن را آزمایش کنند. یک گفتگوی صادقانه و شفاف با پزشک تان داشته باشید و بپرسید که آیا لازم است برای تبخال تناسلی و یا سایر بیماری های مقاربتی آزمایش دهید یا خیر.

آیا تبخال تناسلی درمان دارد؟

درمان تبخال تناسلی در اصفهان

علاجی برای تبخال تناسلی وجود ندارد. هر چند داروهایی وجود دارند که از طغیان علائم جلوگیری و یا آن را کاهش می دهند. یکی از این داروها می بایستی روزانه مصرف شود و احتمال آنکه بیماری را به شریک جنسی خود انتقال دهید کمتر می کند.

اگر درمان را شروع نکنم چه اتفاقی می افتد؟

تبخال های جنسی می تواند سبب ایجاد زخم های تناسلی دردناک و سخت تر بویژه در افراد با بیماری نقص ایمنی شود. اگر دست تان، زخم و یا مایع داخل آبله را لمس کند، ممکن است سبب انتقال بیماری به سایر نقاط بدن مانند چشم ها شوید. برای جلوگیری از انتشار ویروس به سایر نقاط بدن، به زخم ها دست نزنید و اگر اتفاقی به تاول و زخم ها دست زدید فورا دست تان را به طور کامل بشویید تا از انتشار ویروس جلوگیری کنید.

برخی از افراد که دارای تبخال جنسی هستند، نگران تحت الشعاع قرار گرفتن سلامتی عمومی شان، اعمال و رفتار جنسی، و روابط شان با سایرین هستند. بهتر است در رابطه با این نگرانی ها با کارشناس بهداشت و یا پزشک صحبت کنید، اما این نیز مهم است که بدانید که تبخال جنسی علاج پذیر نمی باشد و تنها می توان آن را مدیریت و کنترل کرد. از زمانی که تبخال جنسی تشخیص داده شود ممکن است روی احساس شما را درباره این رخداد و یا روابط و آینده جنسی تان تاثیر بگذارد و این مهم است که بدانید چگونه با شریک جنسی خود درباره بیماری های واگیر دار و مقاربتی صحبت کنید.

می توانم با وجود تبخال تناسلی همچنان رابطه جنسی داشته باشم؟

اگر به تبخال تناسلی مبتلا هستید می بایستی شریک جنسی تان را از آن و خطراتی که با آن رو به رو است را، آگاه بسازید. استفاده از کاندوم خطر ابتلا به آن را کاهش می دهد اما کاملا برطرف نمی سازد. داشتن زخم ها یا سایر نشانه های بیماری می تواند خطر انتشار بیماری را افزایش دهد. حتی اگر علائمی ندارید، هنوز می توانید سبب انتشار بیماری به شریک جنسی تان شوید.

چه ارتباطی بین تبخال جنسی و HIV (ایدز) وجود دارد؟

تبخال جنسی می تواند سبب ایجاد زخم در مخاط دهان، واژن، و مقعد شود همچنین زخم های تناسلی که به علت تبخال تناسلی هستند می توانند خونریزی ایجاد کنند. وقتی که این زخم ها در طول عمل جنسی با واژن، دهان و یا مقعد در ارتباط باشند، خطر مبتلا شدن و یا مبتلا کردن خودتان و یا شریک جنسی تان در صورتی که هر دو و یا یکی از شما ایدز داشته باشد را افزایش می دهد.

چه ارتباطی بین تبخال جنسی با تبخال دهان (زخم های در دهان) وجود دارد؟

تبخال دهان (مانند زخم های زکام و یا تاول هایی که در اثر تب اطراف دهان زده می شود) معمولا توسط ۱ -HSV بوجود می آید. اغلب افراد در زمان بچگی و بدون تماس جنسی به این ویروس مبتلا می شوند. به عنوان مثال ممکن است کودکان تبخال ۱ -HSV را از راه بوسیدن خویشاوندان و یا دوستانی که تبخال دهانی دارند گرفته باشند. این ویروس همچنین می تواند از راه دهان در رابطه جنسی دهانی، به آلت تناسلی منتقل شود و این دلیل برخی موارد تب خال جنسی است که در اثر ویروس ۱ -HSV یا همان تبخال دهانی بوجود آمده است.

تماس با بهترین مرکز درمان قطعی زکیل تناسلی در اصفهان

دکتر متخصص درمان قطعی زگیل تناسلی در اصفهان درباره ایا تبخال تناسلی نشانه ایدز است، و انواع روش های درمان از جمله درمان لیزری زگیل در مجهزترین کلینیک تخصصی زگیل اصفهان صحبت کردند. جهت برقراری ارتباط با دکتر علیرضا عابدی متخصص کلیه و مجاری ادرای می توانید با شماره تلفن 09130001480 و یا به صورت حضوری به نشانی اصفهان، خیابان شمس آبادی، ابتدای کوی عالم، مجتمع تجاری عالم آرا، طبقه اول، واحد 103 مراجعه کنید.