اجتماعی

بارش برف و باران در جاده‌های ۱۲ استان کشور

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا، از بارش برف و باران در جاده‌های ۱۲ استان کشور خبر داد.

سرهنگ احمد شیرانی در گفت‌وگو با اینترنشنال نیوز، درباره آخرین وضعیت جوی جاده‌های کشور گفت: امروز در برخی از محورهای استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، مازندران، کردستان، اردبیل، گیلان، تهران، کرمانشاه، قزوین، مرکزی و همدان بارش برف و باران را شاهد هستیم.

وی افزود: همزمان با بارش برف، ترافیک نیمه سنگین در آزادراه کرج – قزوین محدوده های پایانه شهید کلانتری و مهرویلا گزارش شده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا خاطرنشان کرد: در آزادراه قزوین – کرج، کرج – تهران در محدوده پایانه شهید کلانتری و حدفاصل پل فردیس تا پل کلاک نیز ترافیک نیمه سنگین اعلام شده است.

 وی با اشاره به انسدادهای اخیر اضافه کرد: محورهای پونل – خلخال و هشتگرد – طالقان مسدود هستند.

شیرانی ضمن توصیه به رانندگان برای به همراه داشتن تجهیزات زمستانی از آن‌ها خواست نسبت به تجهیز خودرو، استفاده از زنجیر چرخ و باک بنزین پر اقدام کنند و گفت: شماره تلفن‌های ۱۲۰ و ۸۸۲۵۵۵۵۵ در مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور آماده پاسخگویی به سوالات مردم درباره آخرین وضعیت جوی و ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور است.

وی ادامه داد: در همین راستا نیز رانندگان باید بدانند در شرایط بارش برف و باران نحوه رانندگی نیز تغییر می‌کند، از جمله اینکه در این شرایط باید با سرعت مطمئنه رانندگی کرد. سرعت مطمئنه یعنی سرعتی کمتر از سقف سرعت مجاز که در آن امکان کنترل خودرو به راحتی وجود داشته باشد. پرهیز از سرعت و سبقت غیرمجاز و همچنین افزایش دقت نیز توصیه‌های دیگری است که باید جدی گرفته شود.

شیرانی با بیان اینکه طرح زمستانی پلیس در جاده‌های کشور به خصوص محورهای کوهستانی و برفگیر با قوت در حال اجراست، گفت: در شرایط زمستانی لازم است رانندگان نیز نکاتی را مدنظر قراردهند، همراه داشتن زنجیرچرخ از سوی رانندگانی که قصد عبور از محورهای برفگیر را دارند، الزامی است و در صورت تشدید بارش برف، ماموران پلیس راه حتما از ادامه مسیر خودروهای فاقد زنجیرچرخ جلوگیری خواهند کرد. همچنین لازم است که رانندگان حتما یکبار با نحوه نصب و استفاده از زنجیر چرخ آشنایی داشته باشند. اطمینان از سالم بودن سیستم گرمایشی خودرو و برف‌ پاک‌کن‌ها و همچین پر کردن باک خودرو در مبدا از جمله موارد دیگری است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

انتهای پیام

گروه تحریریه اجتماعی

پژوهشگر مسائل اجتماعی با تمرکز بر تحولات سیاسی و نقش آن در جامعه. مقالات کوتاه و تحلیلی درباره مسائل سیاسی فعلی.