اجتماعی

بازتاب منفی همه‌گیری کرونا در بازی‌ کودکان

اینترنشنال نیوز / خراسان رضوی یک نظرسنجی از والدین کودکان بین دو تا 12 سال نشان داد که بیماری عروق کرونا قلب تأثیر متفاوتی بر بازی کودکان دارد ، والدین گزارش دادند که بازی کودکان به طور مستقیم تحت تأثیر بیماری کووید -19 قرار دارد. علاوه بر این ، از ابتدای اپیدمی ، تعداد بازی های ساخته نشده و استفاده از صفحه نمایش کودکان افزایش یافته است.

به گزارش اخبار روانشناختی ، همه گیری کووید -19 به طرق مختلف خانواده ها را در سراسر جهان و کودکان تحت تأثیر قرار داده است و اندازه دقیق آن در سالهای آینده مشخص می شود ، اما والدین ، ​​روانشناسان افرادی که علاقه مند به بازی کودکان هستند ، گفتند: تأثیر این بیماری همه گیر را روی بازی کودکان در نظر بگیرید.

محققان معتقدند حفظ فاصله فیزیکی ، کاهش فعالیت های بیرون از منزل و حذف بسیاری از فعالیت های هدفمند منجر به افزایش استفاده از صفحه نمایش و بازی های غیر اصولی شده است.

نتایج یک نظرسنجی از 67 والدین از 79 کودک بین سه تا ده سال نشان می دهد که فرزندان آنها تا قبل از همه گیری کووید 19 و در فضای باز در پاییز 2020 فعالیت می کردند.

در این نظرسنجی از والدین پرسیده شد که آیا بیماری کووید -19 بر بازی کودکان آنها تأثیر می گذارد یا خیر ، 82 درصد (50 والدین) پاسخ مثبت دادند. 53 of از آنها (27 والد) تأثیر کلی اپیدمی را بر بازی کودکان خود منفی (3 یا کمتر در مقیاس 1 تا 6) ارزیابی کردند ، در حالی که بقیه بیشتر مثبت بودند. متداول ترین پاسخ به س aboutال در مورد تأثیر بازی کودکان چهار نفر (3/35 درصد یا 18 والد) بود و سه نفر (4/31 درصد یا 16 والد).

هنگامی که در مورد بازی کودکان در خارج از خانه س askedال شد ، 27.9٪ (17 والد) پاسخ دادند که فرزندانشان بیشتر از قبل از همه گیری در خارج از خانه بازی می کنند و 59٪ (36 والدین) گفتند که فرزندان آنها در حال حاضر بازی می کنند. آنها همچنین در خارج از خانه بازی می کنند.

68.9٪ (42 والد) در مورد استفاده از صفحه نمایش گفتند. در حال حاضر ، فرزندان آنها بیش از قبل از همه گیری روی صفحه نمایش فعال هستند و 29.5 ((18 والد) گفتند: این بار هم مثل قبل است.

این مطالعه همچنین نشان داد که بازی کودکان آنها تحت تأثیر این همه گیری قرار گرفته است ، فرزندان آنها در قمار یا فعالیتهای مشابه مربوط به کرونا مشارکت داشته اند و گاهی اوقات بیماری کووید تشخیص داده می شود.

هشت نفر از 16 والدین کودکان سه تا 11 ساله نیز گزارش داده اند که فرزندانشان برای عروسک یا عروسک خود ماسک درست کرده یا برای آنها ماسک تهیه کرده اند. کودکان در بازی های خود شامل فاصله فیزیکی ، قرنطینه ، شستن دست ها و آموزش از راه دور می شوند.

یافته ها نشان می دهد که کودکان خردسال تحت تأثیر این بیماری همه گیر هستند ، این تأثیر در بازی آنها مشهود است و در بازی مستقیم یا غیر مستقیم مشاهده می شود. البته ، این تأثیر بر روی نمونه کوچکی از والدین ایجاد شد ، هنوز اثرات طولانی مدت Covid-19 بر بازی ها مشخص نیست ، اما مهم است بدانید که بازی در ارتباط کودکان بسیار م ևثر است و اثرات احساسی و بیماریهای اجتماعی و اجتماعی برای کودکان واقعی است. و بازی آنها را دنبال کنید!

انتهای پیام:

دیدگاهتان را بنویسید