حوادث

بازداشت مالخر ارسال‌کننده گوشی به خارج از کشور/ باند ۳خواهر خشن منهدم شد

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری فردی که اقدام به ارسال گوشی های مسروقه به خارج از کشور می کرد خبر داد.

طبق گزارش ما، گروهبان علی ولی پور گودرز به تشریح چهار ماموریت پلیس آگاهی در روز گذشته پرداخت و گفت: اولین ماموریت مربوط به دستگیری انتشار برند معتبر است. رسیدگی به این پرونده پس از مراجعه به نماینده حقوقی دو شرکت معتبر مواد غذایی و بهداشتی در تهران و اعلام شکایت مبنی بر جعل برند در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت و تحقیقات اولیه آنان نشان داد سه مرد جوان در مکانی نامعلوم اقدام به جعل نام های تجاری می کنند. آنها با جعل اقدامات بهداشتی اقدام به فروش اجناس کردند و توانستند بسیاری از مردم تهران را کلاهبرداری کنند.

رئیس پلیس راهور تهران ادامه داد. کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی در اولین اقدام با روش های نوین کشف جرم و تحقیقات شبانه روزی هویت و مخفیگاه متهمان را در جنوب تهران شناسایی کردند.دستگیر و به مقر آنزامی منتقل شد.

گودرزی ادامه داد. متهمان پس از انتقال به اداره سوم پلیس آگاهی به جرم خود مبنی بر جعل و کلاهبرداری اعتراف کردند. همچنین از مخفیگاه آنان نیز بازدید شد که طی آن تجهیزات و کالاهای تقلبی شامل 350 کارتن مواد شوینده و 220 کارتن مواد غذایی کشف و ضبط شد.

رياس بليسميل تهران بوزر کاترنشان کرد. با صدور دستور قانونی از سوی مقام قضایی، متهمان برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر مالباختگان در اختیار کارآگاهان اداره سوم پلیس آگاهی قرار گرفتند. کارشناسان همچنین ارزش اموال کلاهبرداری را 20 میلیارد ریال اعلام کردند.

زورغیر ماسیفرابرنما شاد شد

او همچنین گفت: در پی وقوع خشونت های زنجیره ای علیه شهروندان در شرق تهران، موضوع در دستور کار تیم پلیسی پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. در تحقیقات مقدماتی کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که دو مرد جوان با لباس مسافربری با خودروی سفید رنگ شهروندان را سوار خودروی خود کرده و با ضربات چاقو به زورگیری می کنند. این دو متهم در صورت مقاومت سرنشینان این اقدام را با اعمال خشونت انجام دادند.

واليپور گودرزي گاويت: کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی ابتدا با استفاده از روش های علمی کشف جرم و اقدامات اطلاعاتی هویت متهمان را شناسایی و به سابقه دار بودن متهمان پی بردند. با کشف این کلید، ماموران برای شناسایی مخفیگاه یکی از متهمان در جنوب تهران وارد عمل شدند. در این محل تعدادی کالای مسروقه نیز کشف شد.

وی افزود: 10 نفر از شهروندان با مراجعه به پایگاه چهارم پلیس آگاهی متهم را شناسایی کردند. متهم در تحقیقات اولیه به جرم خود مبنی بر زورگیری شهروندان در شرق تهران با همکاری همدستش اعتراف کرد. در حال حاضر با صدور دستور قانونی از سوی مقام قضایی، متهم جهت کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شاکیان در اختیار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی قرار گرفت.

خواهران با خشونت دستگیر شدند

رئیس پلیس پایتخت همچنین از انهدام باند خشن سه خواهر خبر داد و گفت: در پی وقوع یک فقره سرقت خشن از یک زن مسن در شمال تهران، مقرر شد با موضوع در دستور کار تیم پلیس آگاهی اداره پنجم پلیس آگاهی تهران. تحقیقات اولیه کارآگاهان نشان داد سه زن جوان در پوشش پرستار وارد خانه مرد فقیر شده و پس از جلب اعتماد وی، اشیای قیمتی خانه را شناسایی و اقدام به سرقت کردند.

وی گفت: سارقان حرفه ای پس از شناسایی اشیای قیمتی در منزل، دست و پای پیرزن را با ضربات چاقو بسته و اقدام به سرقت دلار، طلا و … از منزل کرده و متواری شدند. با توجه به حساسیت موضوع، کارآگاهان وارد عمل شده و در اولین گام با استفاده از روش های جدید کشف جرم و تحقیقات شبانه روزی، هویت متهم را کشف و دریافتند که هر سه متهم با یکدیگر نسبت فامیلی دارند. .

ولی پور گودرزی ادامه داد: با کشف این سرنخ و انجام اقدامات اطلاعاتی، پلیس متوجه شد که این سه خواهر جزو سارقان سابقه دار بوده و سپس مخفیگاه آنها را در جنوب تهران شناسایی کردند. ماموران به دنبال کشف این اطلاعات بودند و پس از هماهنگی قضایی راهبان متهم به اختفا شدند و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند.

او گفت: متهمان پس از انتقال به اداره پنجم پلیس آگاهی در تحقیقات مقدماتی به جرم خود مبنی بر سرقت با خشونت از زن سالخورده اعتراف و مدعی شدند برای تامین هزینه های ترک اعتیاد و خرید مواد مخدر اقدام به سرقت کرده اند. در ادامه با صدور دستور قانونی از سوی مقام قضایی، متهمان برای کشف جرایم احتمالی تحت کنترل بازپرسان اداره پنجم پلیس آگاهی قرار گرفتند و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

دستغری مالخرمیل در تهران:

رئیس پلیس آگاهی تهران از دستگیری صاحبان تلفن همراه در تهران با کشف 50 گوشی تلفن همراه خبر داد. متهم 300 دستگاه را به کشورهای همسایه منتقل کرده بود. رسیدگی به این پرونده در روزهای ابتدایی ماه جاری در دستور کار ماموران قرار گرفت و در تحقیقات اولیه از فعالیت یک تاجر حرفه ای در جنوب تهران مطلع و بلافاصله وارد عمل شدند. در ادامه بررسی ها مشخص شد یکی از شهروندان یکی از کشورهای همسایه گوشی های تلفن همراه مسروقه را از سارقان خریداری و به یکی از کشورهای همسایه ارسال کرده است.

وی ادامه داد: در گام بعدی کارآگاهان با استفاده از روش های علمی کشف جرم و اقدامات اطلاعاتی، مخفیگاه متهم را شناسایی و پس از هماهنگی لازم با مقام قضایی به مخفیگاه وی رفته و سایر مجرمان را دستگیر کردند. در تحقیقات کارآگاهان مشخص شد مرد جوان پس از خرید از سارقان 300 دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه را به کشور همسایه ارسال کرده و در بازرسی از منزل وی 50 گوشی تلفن همراه مسروقه نیز کشف شد.

ولی پور گودرزی گفت: متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی به جرم خود مبنی بر سرقت و خرید گوشی تلفن همراه از سارقان اعتراف کرد. با صدور دستور قانونی از سوی مقام قضایی، متهم برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی اموال مالباختگان تحت کنترل پلیس آگاهی قرار گرفت.

پیام پایانی