اقتصادی

بازگشایی دریچه‌های سد لتیان/ از اتراق و تردد در حاشیه رودخانه جاجرود خودداری کنید

مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برقآبی شرکت آب منطقه‌ای تهران از انجام عملیات فلشینگ و تخلیه بخشی از رسوبات مخزن سد لتیان خبر داد.

به گزارش اینترنشنال نیوز، علیرضا ارسطویی گفت: بر اساس دستورالعمل‌های بهره‌برداری از سد لتیان و به منظور تخلیه بخشی از رسوبات مخزن سد، مطابق روال سال‌های قبل، عملیات فلشینگ و بازگشایی دریچه‌های تخلیه رسوب سد لتیان، در روز دوشنبه مورخ ۱۹ تیر ماه سال جاری انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در زمان بازگشایی دریچه های مذکور، خروجی سد به سمت رودخانه جاجرود افزایش محسوسی داشته و به حدود ۱۰۰ مترمکعب در ثانیه خواهد رسید، تصریح کرد: با توجه به این مهم، به همشهریان، گردشگران، مجاوران و ساکنان شهرها و روستاهای پایین‌دست سد لتیان توصیه می شود، از هر گونه اتراق و تردد در حاشیه رودخانه جاجرود، حدفاصل پایین دست سد تنظیمی لتیان تا سد ماملو اکیدا خودداری کنید تا شاهد بروز حوادث و اتفاقات ناگوار نباشیم.

ارسطویی با بیان اینکه این عملیات هر ساله پس از فصل آبگیری و مطابق با دستورالعمل‌های بهره‌برداری، نگهداری و تعمیرات سد اجرا می‌شود، گفت: با توجه به اینکه سامانه شرق تهران شامل سدهای لار، لتیان و ماملو بوده و با مدیریت منابع آبی این سدها بخش عمده‌ای از نیاز آب شرب تامین می‌شود؛ لذا آب رهاسازی شده در عملیات تخلیه رسوب سد لتیان نهایتاً در پایین دست و در مخزن سد ماملو ذخیره شده و برای مصرف آب شرب کلانشهر تهران و شهرهای جنوب شرق استان تهران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.