علمی و پزشکی

برنامه ترانزیت تهران لغو / بازگشایی شده به معنای اجبار نیستوزیر بهداشت از لغو طرح ترافیک در تهران خبر داد.

به گزارش اینترنشنال نیوز ، دکتر سعید نامکی گفت: “یک طرح ترافیک در تهران و کلانشهرها وجود دارد.” در آخرین جلسه ای که در وزارت کشور برگزار شد ، طرح ترافیک تهران پس گرفته شد زیرا در شرایطی که وسایل حمل و نقل عمومی ما برای رعایت فاصله های اجتماعی کافی نیست ، ماشین شخصی ما یکی از موارد راههای ایمن تر برای استفاده و مسافرت و اینکه مردم را ترغیب کنیم تا کمتر از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند تا احراز هویت هوشمند شود و خصوصاً به سمت وسایل نقلیه شخصی حرکت کند.

وی اضافه کرد: به همین دلیل پیشنهاد ما لغو طرح ترافیک در تهران بود که آن نیز توسط کمیته تصویب شد. گفتنی است ، تصمیمات ستاد ملی مبارزه با عرفان ضروری است. ما در نظر نگرفته ایم که طرح ترافیک باید امروز ، فردا یا روزهای آینده عملی شود و در صورت لزوم ، خودمان آن را اعلام خواهیم کرد. بنابراین ما چیزی بنام طرح ترافیک نداریم و مردم می توانند با وسایل نقلیه شخصی حرکت کنند. سپس ارزیابی می کنیم و اگر انسداد شدید و مشکلات زیادی را شاهد باشیم ، مطمئناً تجدید نظر خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در همان زمان امروز ما در خدمت رئیس جمهور و تعدادی از وزرا بودیم. اصرار آقای رئیس جمهور این است که سلامتی مردم ما اولویت اول در کشور است و بازگشایی کلاس ها به معنای مجبور کردن برای بازگشایی مشاغل نیست. اگر دولت یا مسئولان استانی این موضوع را با همکاری و هماهنگی شورای صنفی استان یا شهر تشخیص دهند که بازگشایی آن باعث ایجاد مشکلات خاصی برای مردم خواهد شد ، می توانند تصمیمات خود را اتخاذ کرده و آن را با رضایت متقابل موکول کنند.

وی گفت: “بنابراین بازگشایی کلاس ها به معنای اجازه است نه اجبار.” بنابراین ، استانها باید همانطور که باید پیش روند. اگر فرمانداران یا روسای دانشگاه یا شوراهای صنفی نیاز به سؤالی از وزارت بهداشت داشته باشند و آنها باید با ما مکاتبه کنند ، ما قطعاً اقدام خواهیم کرد و اقدام خواهیم کرد.

انتهای پیام


تمامی نوشته های سایت بر اساس پرتال پیشرفته خبری، اقدام به انتشار خبر می نماید، لذا مسوولیت این نوشته از سایت بر عهده سایت های منبع بوده و اینترنشنال نیوز هیچ مسوولیتی در قبال این مقاله ندارد.