اقتصادی

بیشترین سقوط از آن آرژانتین شد

فعالیت اقتصادی آرژانتین به دلیل خشکسالی کشاورزی در ماه آوریل، ۴.۲ درصد کاهش یافت.

به گزارش اینترنشنال نیوز، سازمان آمار رسمی ایندک آرژانتین اعلام کرد اقتصاد آرژانتین در آوریل ۴.۲ درصد نسبت به سال قبل کاهش داشت که بدترین افت از اکتبر ۲۰۲۰ با کاهش تولید کشاورزی است.

این کشور آمریکای جنوبی بزرگ‌ترین صادرکننده سویای فرآوری شده در جهان و شماره ۳ برای ذرت و تامین‌کننده مهم گندم است اما برداشت اخیر با یکی از بدترین خشکسالی‌های این کشور در تاریخ مواجه شد.

داده‌های دولتی آرژانتین نشان می‌دهد که کشاورزی و ماهیگیری بدترین نتایج را در این ماه داشته‌اند و کشاورزی عامل اصلی کاهش کل فعالیت بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، آرژانتین با تورم بیش از ۱۰۰ درصد و ارز ضعیف مقابله می‌کند و از هر ۱۰ نفر حدود چهار نفر در فقر زندگی می‌کنند. این کشور همچنین در حال مذاکره با صندوق بین المللی پول برای اصلاح قرارداد بدهی ۴۴ میلیارد دلاری است.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.