علمی و پزشکی

بیمارستان ۳۲ تختخوابی امام رضا(ع) روانسر افتتاح شد

اینترنشنال نیوز/کرمانشاه بیمارستان ۳۲ تختخوابی امام رضا(ع) شهرستان روانسر با حضور معاون وزیر بهداشت و جمعی از مسئولان استانی افتتاح شد.

محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه، امروز(۲۱ تیر) در این مراسم از بیمارستان روانسر به عنوان مطالبه جدی مردم این شهرستان یاد کرد و افزود: امروز شاهد تحقق این مطالبه هستیم و پیگیری برای رفع مشکلات دیگر این مردم ادامه دارد.

وی افزود: سال گذشته جشن سبز شدن شهرستان روانسر را برگزار کردیم و تمام نقاط روستایی و شهری این شهرستان از نعمت گاز برخوردار شدند و امسال هم شاهد افتتاح این بیمارستان که مطالبه چندین ساله مردم شهرستان است، هستیم.

وی ابراز امیدواری کرد: این اقدامات نوید بخش موفقیت‌های بعدی برای مردم این شهرستان باشد و اقدامات دیگر در جهت رفع نیازهای شهرستان روانسر هم پیگیری و اجرا شود.

وی با اشاره به بازگشایی مرز شوشمی برای تردد مسافر از دو هفته پیش گفت: با این اقدام، بیمارستان جدید روانسر می‌تواند به بیماران هر دوسوی مرز خدمات رسانی کرده و زمینه را برای رونق توریسم درمانی در این شهرستان فراهم کند.

وی افزود: مردم این شهرستان خدمات بسیاری در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی داشته‌اند و ۱۳۷ شهید تقدیم انقلاب و نظام کرده اند و در تلاشیم خدمات‌رسانی به مردم این شهرستان با قوت بیشتری ادامه یابد.

بیمارستان ۳۲ تختخوابی امام رضا(ع)  روانسر افتتاح شد

۴۰۰ میلیارد تومان پروژه بهداشتی و درمانی در “اورامانات” در دست اجرا داریم

به گزارش اینترنشنال نیوز، دکتر قباد محمدی رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هم در این مراسم با اشاره به جمعیت ۵۰ هزار نفری شهرستان روانسر و جمعیت ۳۰ هزار نفری مرکز این شهرستان گفت: متاسفانه علی رغم این جمعیت، این شهرستان فاقد بیمارستان بود، بنابراین طی سالهای گذشته ساخت یک بیمارستان همواره به عنوان مطالبه جدی مردم شهرستان مطرح شده است.

وی افزود: مردم این شهرستان به دلیل نبود بیمارستان به ناچار برای یک عمل جراحی ساده هم مجبور به رفتن به شهرستان جوانرود یا مرکز استان می شدند که این امر مشکلات بسیاری برای آنها ایجاد کرده بود.

محمدی گفت: بنابراین ساخت یک بیمارستان ۶۴ تخت خوابی در دستور کار قرار گرفت، اما با توجه به اینکه حداقل شش تا هفت سال برای ساخت آن زمان نیاز است و مردم شهرستان هم نیاز ضروری به بیمارستان داشتند، طی صحبت هایی با وزیر بهداشت درسال گذشته پیشنهاد احداث یک بیمارستان صحرایی را مطرح کردیم.

وی افزود: وزیر بهداشت با ساخت این بیمارستان صحرایی مخالفت کرده و عنوان کردند که در شان مردم شهرستان نیست که بیمارستان صحرایی برای آنها راه اندازی شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با توجه به این مسئله، وزیر بهداشت ساخت یک بیمارستان کوچکتر را پیشنهاد کرد و برای همین مرکز بستر درمان شهرستان را تغییر کاربری داده و تجهیز کردیم و توانستیم آن را به یک بیمارستان ۳۲ تخت خوابی تبدیل کنیم.

وی افزود: بخش های مختلف، اتاق عمل، اورژانس و … در این بیمارستان لحاظ شده و توانستیم ظرف ۹ ماه آن را به بهره برداری برسانیم.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برای ساخت این بیمارستان ۳۰ میلیارد تومان هزینه شده که عمده این اعتبار صرف خرید تجهیزات بیمارستان شده است.

وی افزود: از این میزان اعتبار ۲۸ میلیارد تومان آن از محل اعتبارات وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، ۱.۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات نمایندگان مجلس توسط نماینده اورامانات اختصاص داده شده و ۵۰۰ میلیون تومان هم از محل کمک خیرین هزینه شده است.

محمدی از ادامه پیگیری ساخت بیمارستان اصلی ۶۴ تخت خوابی شهرستان روانسر خبر داد و افزود: درصورت افتتاح این پروژه، این بیمارستان ۳۲ تخوابی هم به عنوان فاز توسعه ای برای بیمارستان اصلی شهر لحاظ خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر قرار است هشت واحد محل اسکان متخصصین هم در کنار این بیمارستان ۳۲ تخت خوابی احداث شود تا زمینه برای ماندگاری متخصصین در این بیمارستان به راحتی صورت گیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه با اشاره به خدمات بسیار دولت سیزدهم در حوزه بهداشت و درمان گفت: تنها در همین منطقه اورامانات بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان پروژه در یک سال گذشته تعریف شده که برخی افتتاح شده و برخی در دست اجراست که تا پایان دولت به بهره برداری می رسد.

محمدی گفت: از جمله این پروژه ها بیمارستان ثلاث باباجانی است که در مراحل انتهایی اجرا قرار دارد.

بیمارستان ۳۲ تختخوابی امام رضا(ع)  روانسر افتتاح شد

افتتاح بیمارستان روانسر گامی برای توسعه توریسم درمانی است

سعدی مصطفی زاده فرماندار شهرستان روانسر نیز در این مراسم ساخت این بیمارستان را مطالبه اصلی مردم این شهرستان عنوان و تصریح کرد: خوشبختانه با پیگیری های بسیار این مطالبه به حق مردم شهرستان امروز محقق شد.

وی ساخت این بیمارستان را علاوه بر تامین نیازهای شهرستان، عاملی برای توسعه توریسم درمانی استان دانست و افزود: با بازگشایی مرز شوشمی برای تردد مسافران فرصت مناسبی برای توسعه توریسم درمانی فراهم شده که می توانیم در بیمارستان روانسر از آن استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: روانسر دروازه اورامانات است و با وجود این بیمارستان و ساخت بیمارستان ۶۴ تخت خوابی دیگری که در دست احداث داریم، از ظرفیت خوبی در بحث توسعه توریسم درمانی برخوردار است.

مصطفی زاده با اشاره به اهمیت موضوع اشتغال در این بیمارستان هم گفت: انتظار و مطالبه ما این است که نیروهای بومی در این بیمارستان بکارگیری شوند.

انتهای پیام

نشر علوم پزشکی

من به عنوان یک نویسنده متخصص در زمینه علمی و پزشکی، مطالبی را به شما ارائه می‌دهم که به طور جذاب و قابل فهم، اطلاعات لازم را درباره موضوعات مختلف سلامتی به شما منتقل کنند.