تاثیر عطر و بوی ادکلن بر جسم و روان

مزیت فوق العاده استفاده از عطر ها

مزایای استفاده از عطرها و تأثیرات روانی آن ها:

1. بوی خوش

به نقل از رها پرفیوم این واضح ترین ویژگی عطر ها است. اصولا در گذشته از عطرها به خاطر بوی خوش استفاده می شد. عطر به حفظ بوی خوش در مقابل بوی ناخواسته بدن کمک می کند و اطمینان می دهد که شما در طول روز بوی خوش خواهید داشت.

2. بهبود خلق و خو

خرید ورساچه پور هوم: یکی از اصلی ترین مزایای استفاده از عطر بهبود خلق و خو است. استفاده از عطر به حفظ روحیه شما کمک می کند. همچنین می توانید از عطری استفاده کنید که روحیه شما را نشان می دهد. هرگاه احساس عدم سرزندگی، بدخلقی، خجالت یا کم حرفی کردید، عطر ها می توانند انواع رایحه های مختلف برای خلق و خوهای متفاوت به شما ارائه کنند. برای هر موقعیت عطری را انتخاب و استفاده کنید تا بتوانید روحیه مناسب خودتان را از آن دریافت کنید.

3 افزایش اعتماد به نفس

خرید عطر گوچی: و این اطمینان را بدهد که در طول روز بدنی خوشبو دارید. بوی خوش می تواند چنین تغییری را در روحیه شما ایجاد کند. همیشه عطری را انتخاب کنید که با شخصیت شما هماهنگی دارد که بتواند روحیه شما را در مقابله با همه موانع افزایش دهد.

4. جذاب تر شدن

حس بویایی یکی از مهم ترین حواس پنج گانه است. گاهی فقط به این دلیل جذب کسی می شویم که بوی مطلوبی را از او دریافت می کنیم. عطرها سرشار از ماده ای به نام فرومون هستند و شما را جذاب می کنند.

5. محبوب شدن

گاهی اوقات عطرها مانند ماده طبیعی تقویت کننده امیال عمل می کنند. برخی از عطرهای خاص حاوی ماده فرومون هستند که ویژگی محبوب شدن را به همراه دارند. این ماده توضیح این دلیل است که چرا جذب فردی که عطر خاصی می زند، می شویم.

6. بهبود سلامت

هیچ دلیل علمی برای اثبات کارایی عطر برای بهبود سلامت وجود ندارد. اما عطر ها می توانند به بهبود خلق و خو کمک کنند که این کار می تواند استرس و دیگر اضطراب های مرتبط را کاهش دهد. شما می توانید از رایحه مورد علاقه تان برای کاهش مشکلات استرس و بهبود روحیه استفاده کنید.

7. زنده شدن خاطرات

عطر ها می توانند رابطه مهمی با خاطرات خوب ما داشته باشند. البته این مسئله کاملا شخصی است و با تمایل فرد در انتخاب رایحه خاصی مرتبط است. مثلا، بسیاری از زنان از عطر مادر خود استفاده می کنند که در واقع این رایحه خاطرات او را برای آنها زنده می کند. هر زمان که مسافرت می روید سعی کنید عطر جدیدی بخرید و استفاده کنید. عطرهای مختلف هر سفر در ذهن شما باقی خواهند ماند و به یاداوری خاطرات خوش سفر کمک می کنند.

8. رایحه درمانی

عطرها مزایای زیادی برای ایجاد آرامش و درمان دارند. رایحه میوه هایی مانن مرکبات،گل ها و ادویه های زمستانی به حفظ آرامش ذهن و تسکین جسم کمک می کنند. این نوع عطرها سطوح استرس شما را تحت کنترل قرار می دهند.

9. درمان بی خوابی

یکی دیگر از اثرات درمانی عطر کمک به خواب بهتر در شب می باشد. عطرهایی که حاوی روغن های اساسی هستند می توانند به آرامش ذهن و لذت بردن از خواب شبانه آرام کمک کنند.

10 درمان خانگی بیخوابی را بخوانید.

10. درمان سردرد

این خاصیت عطر شگفت انگیز است. این ویژگی یکی دیگر از اثرات درمانی عطرها می باشد. اما این ویژگی برای عطرهای حاوی روغن های اساسی صادق نیست، چون منجر به سردرد می شوند. بنابراین دفعه بعدی که می خواهید از عطر استفاده کنید به یاد داشته باشید که آنها فقط بوی خوش برای شما ندارند بلکه باعث می شوند احساس بهتری هم داشته باشید.

اگر تجربه ای در مورد فواید و آثار روانی عطرها دارید لطفا با ما در میان بگذارید. اگر شما مزایای دیگری از عطرها را می دانید، اجازه دهید ما هم از آنها مطلع شویم. نظرات خود را در قسمت زیر قرار دهید. ما از شنیدن انها خوشحال می شویم.

عطر و بوی ادکلن بر روان افرد دارای تاثیر مثبتی است و می‌تواند بخشی از نمود شخصیتی وی در برابر دیگران باشد. با توجه به تاثیرهای بسیار مواد معطر، گروه تولید محتوای فروشگاه اینترنتی نیازکو به بررسی عملکرد بوی مطبوع بر روان فرد و اطرافیان وی، پرداخته است.

حس بویایی همواره به قدر دیگر احساس‌های جسمی، مورد توجه قرار نمی‌گیرد. در زندگی ما، معنادهی به چیزها و اتفاق‌ها بیشتر از سوی سیستم بینایی و شنیداری پردازش می‌شود در حالی که تاثیر بو بر جسم و روان فرد و اطرافیان وی، نادیده گرفته می‌شود.

تلاش ما در بهبود جسم و روان خود بیشتر از طریق بهبود خروجی دیداری و شنیداری است اما گزینه سومی وجود دارد که از نظر علمی بر رفتار جسم و روان فرد تاثیر می‌گذارد. بو، نقش بسزایی در تشکیل مولفه‌های شخصیتی یک فرد از دید دیگران دارد و از این منظر، باید علاوه بر پرداختن به ظاهر زیبا و صدای متین به خوشبو بودن خود نیز توجه کرد. با توجه به این توضیح، مثبت بودن تاثیر عطر و ادکلن چندان دور از انتظار نیست.

بنا به نظر یک دکتر روانشناس فعال در حوزه تاثیرهای بویایی، تاثیر عطر و ادکلن در انتقال نمود شخصیتی یک فرد واضح است. بو می‌تواند مشخصه‌هایی مانند زنانگی، مردانگی، حساس بودن، فعال بودن، اعتماد به نفس داشتن و دیگر موارد را تشدید کند. تاثیر عطر در ایجاد یک جو شخصیتی منحصر به فرد است که در خاطره می‌ماند. شنیدن بوی خوب برای خود و دیگران لذت بخش است پس چه بهتر که با روش‌های افزایش ماندگاری عطر، آشنا شویم تا برای مدت بیشتری از آن بهره ببریم.

تاثیر عطر و بوی ادکلن بر حالتهای روانی

بو  و رایحه می‌تواند موجب برانگیختن احساسات ما شود. خاطرات در ذهن ما می‌توانند با مشخصه بو نیز به خاطر سپرده شوند از این رو استنشاق مجدد یک بوی خاص می‌تواند موجب مرور مجدد برخی خاطره‌ها شود. بنا به تحقیق‌های انجام شده در این زمینه، بدن ما از طریق بو، تلاش به ارزیابی دیگر افراد می‌کند که به این شکل ممکن است به یک شخص بر اساس بوی وی، نزدیک شده یا از او دوری بجوییم.

تاثیر عطر و بوی ادکلن یا هر ماده بو دهنده طبیعی یا مصنوعی تنها به ایجاد حالت مثبت و منفی نیست و هر بویی می‌تواند تاثیر متفاوتی را وارد کرده و نمونه خلق منحصر به فردی را برانگیزد. برخی بوها، انرژی‌ بخش هستند، وانیل دارای حس آرامش بخش است، عطر اسطوخودوس به افزایش اعتماد به نفس تیم‌های ورزشی کمک می‌کند.

به عقیده برخی کارشناسان، تاثیر عطر و بوی ادکلن، چیزی بیش از ایجاد تغییر در خلق و خو است. عطر می‌تواند بر رفتار نیز تاثیر بگذارد چرا که بوی بد می‌تواند اضطراب مداوم را ایجاد کرده و این تنش طولانی مدت، موجب کاهش بهره‌وری فرد خواهد شد. بوی خوب و آرامش‌دهنده نیز در نهایت بر رفتار فرد تاثیر گذاشته و صفت‌های شخصیتی متفاوتی را از وی نشان خواهد داد.

تاثیر عطر بر نگاه دیگران به شخص

تاثیر عطر و بوی ادکلن علاوه ایجاد تغییر در احساس و رفتار شخصی، بر دید دیگران به ما نیز وارد است. مطالعاتی نشان داده است که بوی خوب یک فرد، می‌تواند بر حرفه‌ای بودن و علاقه‌‍مند نشان دادن وی تاثیر بگذارد. بوی خوب حتی بر دیگر ابعاد جلوه فیزیکی شخصیتی مانند چهره و زیبایی دیداری نیز تاثیر می‌گذارد. در یک بررسی، افراد با بوی خوب، از نظر زیبایی ظاهری، رتبه بهتری گرفته‌اند در حالی که بو بر ظاهر تاثیر نمی‌گذارد اما این پنداشت مثبت را در فرد ایجاد می‌کند.

تاثیر عطر و بوی ادکلن یک فرد بر نگاه ما به شخصیت آن نیز موثر است، حتی اگر نمود رفتاری بارزی از وی مشاهده نکرده باشیم. در یک بررسی علمی، افرادی که واکنش خوبی نسبت به بوی عطر یک فرد دیگر نداشتند، از نظر شخصیتی او را پرخاشگر می‌دیدند. ممکن است مناسب ندیدن یک بو به دلیل شرایط محیطی یا زمانی آن باشد. با توجه به فصل سرما به شما بررسی بهترین عطرهای زمستانی را پیشنهاد می‌کنیم.

تاثیر عطر و بوی ادکلن در خلاصه

مطالعات بسیاری در زمینه تاثیر عطر بر جسم، ذهن، رفتار و نگرش دیگران نسبت به شخص، انجام شده است و در بسیاری از آن‌ها مشاهد شده که عطر می‌تواند تاثیری فراتر از ایجاد یک حس خوب یا بد داشته باشد و بر جمع‌بندی ارزیابی یک فرد از شخصیت یا ظاهر فرد دیگر تاثیر بگذارد.

عطر می‌تواند با خاطره‌ها در حافظه ثبت شود و از آن جا که بو یکی از نمودهای شخصیتی است، استفاده از عطر و ادکلن با سلیقه مطابق با شخصیت خود می‌تواند یک عنصر به خصوص در به خاطر سپردن شما، توسط دیگران شود. اگر از عطر و ادکلن مناسب استفاده کنید، دیگران با استنشاق مجدد این عطر به احتمال زیاد به یاد شما خواهند افتاد.

حال که با تاثیر مثبت ادکلن، پرفیوم و ادوتویلت آشنا شده‌اید، بهتر است با تفاوت هرکدام آشنا شوید تا از ترکیب مناسب با سلیقه خود برای بهترین تاثیرگذاری بر دیگران، استفاده کنید.

خروج از نسخه موبایل