اقتصادی

تفاهم‌نامه صندوق نوآوری برای تسهیل ضمانت دانش‌بنیان‌ها در انتشار صکوک نوآوری

تفاهم‌نامه همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و بانک پارسیان به منظور تسهیل ضمانت شرکت‌های دانش‌بنیان در انتشار صکوک نوآوری در بازار سرمایه منعقد شد.

به گزارش اینترنشنال نیوز، موضوع این تفاهم‌نامه، برقراری و توسعه تعاملات طرفین در زمینه تسهیل ضمانت شرکت‌های دانش‌بنیان در انتشار اوراق صکوک نوآوری است. این تفاهم‌نامه به منظور کمک به تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان از طریق بازار سرمایه به امضای طرفین رسیده است.

براساس این تفاهم‌نامه صندوق نوآوری و شکوفایی پس از شناسایی و ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان متقاضی انتشار صکوک، نسبت به معرفی آن‌ها به بانک پارسیان اقدام می‌کند. بر اساس این تفاهم‌نامه همچنین تضمین‌های شرکت دانش‌بنیان در قبال بانک پارسیان، شامل ضمانت‌نامه‌ای معادل با ۵۰ درصد مبلغ اوراق در دست انتشار خواهد بود که صندوق نوآوری به نفع بانک صادر می‌کند.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، همچنین بر اساس این تفاهم‌نامه، تمامی شرکت‌های معرفی شده از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی، مشمول حداقل ۳۰ درصد تخفیف در کارمزد پذیرش رکن ضامن توسط بانک پارسیان می‌شوند.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.