اجتماعی

تقویت تیم‌های واکنش سریع هلال احمر تهران کلید خورد

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در راستای مقابله با حوادث، گفت: تیم‌های واکنش سریع هلال احمر تهران تقویت می‌شوند.

به گزارش اینترنشنال نیوز، دکتر پیرحسین کولیوند در نشست ستاد نوروزی جمعیت هلال احمر با اشاره به برنامه‌های این جمعیت در سال جدید، گفت: آموزش همگانی یکی از اولویت‌های جمعیت هلال احمر است که تا به امروز دستاوردهای خوبی در این زمینه حاصل شده که از جمله آن‌ها می‌توان به ارائه آموزش به ۳ میلیون نفر از شهروندان اشاره کرد.

وی افزود: برای تهران نیز در حوزه آموزش همگانی و مقابله با حوادث تمهیدات ویژه اندیشیده شده است. تقویت لجستیک و افزایش تیم‌های واکنش سریع با محوریت به کارگیری نیروهای متخصص آغاز شده؛ اما این به تنهایی کافی نیست.

کولیوند ادامه داد: امروز ضرورت دارد تا مردم را نسبت به مخاطرات آشنا کرد. با مشارکت مردم است که می‌توان عملکرد موفقی داشت. استان تهران در زمینه بهره گیری از توان شهروندان و داوطلبان می‌تواند الگوی مناسبی برای سایر استان‌ها باشد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: توانمندسازی و آگاهی بخشی به عموم مردم کمک می‌کند تا در مواقع بحران راحت تر بتوان امدادرسانی‌ را انجام و حتی گام‌های موثری در عرصه پیشگیری برداشت.

انتهای پیام

گروه تحریریه اجتماعی

پژوهشگر مسائل اجتماعی با تمرکز بر تحولات سیاسی و نقش آن در جامعه. مقالات کوتاه و تحلیلی درباره مسائل سیاسی فعلی.