اقتصادی

تقویت شبکه برق شهرستان کرخه با وارد مدار شدن یک فیدر خروجی

اینترنشنال نیوز/خوزستان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان از تقویت شبکه برق شهرستان کرخه با وارد مدار شدن فیدر خروجی از ایستگاه ام الدبس خبر داد.

علی خدری در گفت و گو با اینترنشنال نیوز، با اشاره به تلاش برای تقویت شبکه برق در شهرستان‌های خوزستان اظهار کرد: با وارد مدار شدن فیدر خروجی از ایستگاه ام الدبس شبکه برق شهرستان کرخه تقویت شد و این مهم به پایداری برق در شبکه این منطقه کمک بسیار خوبی می‌کند.

وی افزود: یکی از دغدغه‌های شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در شهرستان کرخه، تقویت ولتاژ و پایداری برق منطقه و ایستگاه‌های فرعی عبدالخان و آهودشت بود که این اقدام با انشعاب گرفتن یک خط خروجی از ایستگاه ام الدبس انجام شده است.

خدری افزود: با توجه به اینکه این ایستگاه اهمیت بالایی در تامین برق پایدار برای منطقه داشت، بنابراین هر گونه تغییر در آن با حساسیت زیادی مواجه بود که نهایتا پروژه مهمِ گرفتن انشعاب از ایستگاه ام الدبس هم‌اکنون به سرانجام رسیده است.

وی ادامه داد: در پی فول بار شدن ایستگاه‌های ۱۳۲/۳۳ شهرستان کرخه و همچنین تقویت ولتاژ روستاهای مسیر خسرج و جاده قرارگاه، یک خط خروجی ۳۳ کیلوولت از پست برق طرح غدیر نیرو (ام الدبس) جهت اتصال به شبکه فشار متوسط شهرستان و تقویت ولتاژ روستاهای خسرج، طریمش، چای صد، حسن طعب، ابوغریب، ام الدبس و پادگان قرارگاه جنوب میشداغ اضافه شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان گفت: تقویت ولتاژ برق این مناطق از شهرستان کرخه حائز اهمیت بوده و با وارد مدار شدن این فیدر، مقدار ۴ مگاوات از بار فیدر ۵۰۴۲ آهودشت کاسته و به این فیدر منتقل شده است. این اقدام سبب کاهش بار ترانس ایستگاه آهودشت و متعادل سازی آن و جبران ضعف ولتاژ در حوزه ایستگاه آهودشت و فرعی عبدالخان شده است.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.