علمی و پزشکی

تهدید اُمیکرون در شرق اروپا همچنان بالاست

سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام کرد: خطر Omicron ها در اروپای شرقی همچنان بالاست.

به گزارش اینترنشنال نیوز، سازمان جهانی بهداشت امروز (سه شنبه) اعلام کرد: موج جدیدی از موارد Omicron در حال گسترش به اروپای شرقی است و مقامات از آنها می خواهند که واکسیناسیون و سایر اقدامات را تسریع کنند.

هانس کلاگ، مدیر اروپایی سازمان بهداشت جهانی گفت: موارد ابتلا به کووید-19 در دو هفته گذشته در ارمنستان، آذربایجان، بلاروس، گرجستان، روسیه و اوکراین بیش از دو برابر شده است.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که چندین کشور اروپایی از جمله جمهوری چک و لهستان اعلام کرده اند که در صورت کاهش روزانه تعداد مبتلایان، محدودیت ها برای اپیدمی کووید-19 در ماه آینده کاهش خواهد یافت.

سازمان جهانی بهداشت همچنان بر نیاز به غربالگری سریع و ماسک زدن تاکید می کند، با بیش از 165 میلیون مورد ابتلا به کووید-19 در سراسر منطقه و 25000 مرگ در هفته گذشته.

مدیر اروپایی سازمان بهداشت جهانی گفت: در مواجهه با موج میکرونی، و با توجه به اینکه سویه دلتا هنوز در اروپای شرقی گسترده است، زمان آن نیست که آنچه را که می دانیم در کاهش شیوع کووید-19 موثر است، لغو کنیم.

به گزارش رویترز، او همچنین از دولت ها خواست تا دلایل پایین بودن نرخ واکسیناسیون در کشورهایشان را بررسی کنند. کلوگ گفت که کمتر از 40 درصد افراد بالای 60 سال در بوسنی و هرزگوین، بلغارستان، قرقیزستان، اوکراین و ازبکستان واکسیناسیون خود را تکمیل کرده اند.

انتهای پیام: