عمومی

توزیع ۲۰۰ هزار پرس غذا طی مهمونی بزرگ غدیر در استان مرکزی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین، گروه استان‌ها: سرزمین آفتاب همزمان با عید غدیر خم رنگ و بویی دیگر به خود گرفت و به مناسبت این روز بزرگ مراسم جشن در مساجد، حسینیه‌ها، تکیه‌ها و بقاع متبرک امامزادگان (ع) و خیابان‌ها برگزار شد.

دبیر مجمع مردمی اکرام غدیر استان مرکزی در گفت و گو با خبرنگار آنلاین گفت: در تمام خیابان‌های این استان غرفه‌های فرهنگی، ورزشی و پذیرایی میزبان مردم بود.

حجت الاسلام مجتبی تاجیانی با اشاره به برنامه‌های مجمع مردمی اکرام غدیر گفت: این مجمع طبق سنوات گذشته از سال ۹۶ در بخش اطعام و انجام فعالیت‌های فرهنگی با تعامل و هم افزایی استانداری، فرمانداری، شهرداری، اداره ورزش و امور جوانان، اداره صمت و بسیج سازندگی تمام ظرفیت‌های خود برای برگزاری این عید باشکوه پای کار آوردند.

توزیع ۲۰۰ هزار پرس غذا طی مهمونی بزرگ غدیر در استان مرکزی

وی ادامه داد: تلاش ما این بوده که مردم پای کار باشند و از کمک‌های مردمی نیز بهره گیری کنیم، در بخش اطعام برنج و شکر به عنوان هدیه عرضه شده، گوشت و سایر مواد مورد نیاز اطعام با قیمت مناسب با هماهنگی جهاد سازندگی و اداره صمت تأمین شد.

وی افزود: در بخش فرهنگی نیز در خیابان‌ها غرفه‌های فرهنگی، ورزشی و پذیرایی پیش بینی شده و از ساعت ۱۶ و نیم تا ۲۱ در یک فضای شاد و معنوی شادپیمایی برگزار شد.

کنار مهمانی کیلومتری، ۳ پویش صاحب خانه‌های علوی، در پناه مولایم علی ویژه نوزادانی که روز عید غدیر متولد می‌شوند و پویش به عشق علی به منظور توزیع غذا برای کارگران فصلی برگزار شد.

همچنین در این آئین‌های بزرگ سه جایگاه برای اجرای رادیوی غدیر، جایگاه ذاکران امیرالمومنین (ع)، و گروه‌های سرود لحاظ شده است.

در شهرستان خمین نیز ۸۰ موکب دومین رویداد بزرگ فرهنگی و مهمانی را با بیش از ۱۰ هزار نفر، همزمان با عید غدیر خم برگزار کردند.

بیش از ۱۰۰ هزار نوشیدنی، ۳۰ هزار میان وعده و ۲۰ هزار اطعام در مهمانی بزرگ غدیر شهرستان خمین بین نیازمندان و میهمانان این جشن بزرگ توزیع شد.

وی بیان کرد: جشن بزرگ غدیر خم با حضور تشکل‌های مردمی در روز عید از میدان انقلاب تا میدان ۱۵ خرداد خمین به مدت ۶ ساعت (۱۶ تا ۲۲) برگزار شد.

۸۰ موکب هیأت‌ها، مساجد، پایگاه‌های بسیج، اصناف و گروه‌های مردمی در روز عید غدیر میزبان مردم ولایتمدار این شهرستان بودند و از آنها پذیرایی کردند.

بیان دستاوردهای علمی و تکنولوژی در شهرستان، موکب سید ابراهیم، یادمان ایوان نجف و مشارکت دهه نودی‌ها از دیگر زیرشاخه‌های این جشن بود.

برای این مهمانی بیش از یک‌هزار خادم در قالب هشت تیم اجرایی سازماندهی و به صورت تشکیلاتی ایفای نقش کردند.

مردم موحد و مؤمن استان مرکزی با آذین بندی کوچه‌ها، محلات و خیابان‌های نقاط مختلف این استان، عشق و ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت به منصه ظهور گذاشتند.

کسبه محلات مختلف سرزمین آفتاب با پخش شیرینی و شربت به پذیرایی از مردم ولایتمدار این شهر پرداختند و بیش از ۲۰۰ هزار پرس غذای گرم میان مردم توزیع شد.