استان ها

توسعه شبکه آب و فاضلاب منطقه اعتبارات بیشتری می خواهد

طبق اخبار آنلاین سازمان منطقه آزاد اروند ، مود شمخانی با حضور در برنامه تلویزیونی مرکز آبادان ، از عملکرد معاون این معاونت در آبادان در شبکه ساخت و ساز و ساخت و تعمیر و تعمیر و زهکشی و شهرهای خرمشهر دفاع کرد. وی آبادان و خورشاه را به دست گرفت و با وجود گذار به بازسازی پس از جنگ ، دو شهر هنوز نیاز به بازسازی زیرساخت های خود داشتند.

وی گفت: وی کل شبکه آبرسانی و فاضلاب این دو شهر را که نیاز به بازسازی ، بازسازی دارند ، در نظر گرفت. در بسیاری از مناطق آبادان فقط خرمشهر فقط آپارتمان هایی ساخته شده اند ، و شبکه آب و فاضلاب و سایر زیرساخت ها از اهمیت چندانی برخوردار نبودند.

مود شمخانی ذکر کرد. به عنوان مثال ، در سال 1996 ، به عنوان بخشی از تفاهم نامه همکاری با آب و فاضلاب کشور ، ما 400 میلیارد دلار قرارداد برای بازسازی آبادان و توسعه شبکه های فاضلاب آبرسانی خورشهر امضا کردیم:.

وی ادامه داد: براساس پیش بینی امسال ، میزان مورد نیاز برای بازسازی شبکه آبرسانی و فاضلاب “خرمشهر” 4 هزار میلیارد دلار است. بیش از نیمی از شبکه آبرسانی و فاضلاب خورشهر نیاز به بازسازی ، توسعه و ساخت دارد تا بتوانیم مناطق موجود را ارتقا دهیم. ایجاد شده است ، دامنه آن بستگی به بودجه دارد.

وی گفت: شمخانی سال گذشته بودجه معاون وزیر شهرسازی سازمان منطقه آزاد “اروند” را 118 میلیارد دلار اعلام کرد.

او اضافه کرد. وی ادامه داد: ما توانستیم مناطقی را که شرایط بهتری دارند در نظر بگیریم ؛ این مناطق در طی قرارداد 120 میلیارد دلاری با سیستم آب و فاضلاب منطقه به طور مشترک تحت پوشش قرار خواهند گرفت. البته لازم به ذکر است که “سازمان منطقه آزاد اروند مسئولیت دارد ، مسئولیت اداره خود را بر عهده دارد.” بودجه 120 میلیارد درصدی را به همراه آورد.

ماد شمخانی ذکر کرد. آبخیزداری خرمشهر. کوی ویلا ، ایسار ، بهروز ، کرماندان و دوربند شرقی هنوز مشغول به کار هستند و برخی از آن به پایان رسیده است. بگذارید خاطرنشان کنم که همه این مناطق شبکه هستند.

وی گفت: در توضیح اداره فاضلاب شهر خورشهر. “در Abare ، Farhania ، Durband Sharghi ، 100 اتومبیل و ما هنوز در جزیره مینو کار می کنیم و 14 کامیون فاضلاب را در خورشور سامان می دهیم که در قرارداد منعقد شده با دولت ذکر شده است. او به آن اختصاص دارد!

وی اعتراف کرد: “معاون وزیر فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد” اروند “خرمشهر سهم این 120 میلیارد دلار – 48 میلیارد دلار و مابقی – آبادا را دریافت کرد. کل منطقه امیرآباد حوضه آب شهری شهرستان آبادان در این پروژه گنجانده شده است. از نظر جسمی بسیار زیاد شده است و بیشتر نقاط مورد سوء استفاده قرار گرفته اند.

او بیان کرد. در منطقه امیرآباد با آب و فاضلاب 22 میلیارد دلار قرارداد مقدماتی داریم که تأکید می کنم این میزان بودجه هزینه اولیه است و بر این اساس تعدیل می شود درمجموع 40 میلیارد دلار فقط در این منطقه هزینه شده است. بقیه بخش ها در حال انجام است.

مود شمخانی ادامه داد. کل شبکه آب در روستای بریم بهبود یافته است ، تویسه ، بخشی از کوچه ذوالفقاری و طلاب نیز مکانهایی هستند که شبکه آب ساخته شده اند.

وی افزود: شمخانی از حل مشکل اصلی محیط زیست در آبادان خبر داد. وی ادامه داد: متاسفانه تا سال گذشته تمام فاضلابهای بیمارستان طالقان از طریق رودخانه چوسان وارد رودخانه بهمنشیر شد که این یک مشکل بسیار مهم و خطرناک برای سلامتی مردم منطقه بود. این کار را آغاز کردیم و 9 ماه پیش فاضلاب بیمارستان طالقان را به شبکه فاضلاب شهری وصل کردیم. نهر چوسون نگرانی ساکنان محیط زیست را به دنبال داشت و با از بین بردن آن ، مانع ادامه فاجعه محیط زیست شدیم.

مود شمخانی اظهار داشت. وام های موجود در منطقه مسئولیت توسعه زیرساخت های شهری را بر عهده ندارد. لازم به ذکر است که علی رغم تمام کارهایی که تاکنون انجام شده است ، و هنگامی که بخشی که در دستان خودمان است تمام شود. ما به شرایط صفر خواهیم رسید نه آرمان. می توان گفت که آب و فاضلاب منطقه به حد استاندارد رسیده است ، اما در مراحل بعدی باید در مورد توسعه فکر کنیم که نیاز به وام بیشتری دارد.

46: