اقتصادی

تولید شمش منیزم در منطقه اقتصادی لامرد

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد از انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری احداث مجتمع تولید شمش منیزیم در این منطقه خبر داد.

به گزارش اینترنشنال نیوز، کورش فتاحی ضمن تبریک هفته تولید و تجارت و روز صنعت و معدن به تلاشگران این عرصه، از سرمایه‌گذاری صنعت منیزیم و انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری احداث مجتمع تولید شمش منیزیم در منطقه ویژه اقتصادی لامرد خبر داده و اظهار کرد: این مجتمع تولیدی با حجم سرمایه‌گذاری بالغ بر ۷۰۰۰ میلیارد ریال به صورت ریالی و افزون بر ۱۳ میلیون یورو به صورت ارزی، احداث خواهد شد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد ضمن تاکید بر افزایش اشتغال‌زایی فراهم شده به دنبال احداث این مجتمع، افزود: تنها طی دوران بهره‌برداری برای حدود ۱۰۰۰ نفر ایجاد اشتغال ایجاد خواهد شد.

وی تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر لامرد با توجه به ظرفیت‌های متعدد و متنوع خود، فرصتی مغتنم برای فعالان صنعتی و اقتصادی برای سرمایه‌گذاری در طرح‌هایی نظیر آلومینیوم، پتروشیمی، فولاد، سیمان و سایر صنایع پایین دستی به‌شمار می‌رود.

گفتنی است که منطقه ویژه اقتصادی لامرد از زیر مجموعه‌های سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) است.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.