تویوتا هایلوکس فقط ۷۸۰ میلیون تومان!/ عکس

امیرمسعود عابدین_ رئیس تویوتا، آکیو تویودا معتقد است که خودروهای برقی خالص هرگز از ۳۰ درصد سهم بازار فراتر نخواهند رفت، بنابراین آینده‌ای با آلایندگی صفر هنوز بسیار نامشخص است. بااین‌حال، این برند ژاپنی در چند وقت اخیر به‌تدریج خط تولید غیر بنزینی خود را گسترش داده و اکنون تولید پیکاپ برقی آن برای سال ۲۰۲۵ تأیید شده است.

تویوتا هایلوکس فقط ۷۸۰ میلیون تومان!/ عکس

پس از رونمایی از نمونه اولیه در اواخر سال ۲۰۲۲، هایلوکس Revo BEV نزدیک به پایان سال آینده تولید خواهد شد. این موضوع توسط یکی از مدیران شرکت در مصاحبه هفته جاری با رویترز افشا شد. این پیکاپ تمام الکتریکی قرار است در تایلند مونتاژ شود، جایی که پیکاپ‌ها بیش از ۵۰ درصد از کل فروش را تشکیل می‌دهند.

تویوتا هایلوکس فقط ۷۸۰ میلیون تومان!/ عکس

به گزارش اینترنشنال نیوز، هایلوکس جدید بدون موتور بنزینی رقیب ایسوزو D-Max الکتریکی خواهد بود که قرار است در این کشور آسیای جنوب شرقی نیز مونتاژ شود. تویوتا اشاره می‌کند که پیکاپ برقی آینده‌اش عمدتاً مربوط به تایلند خواهد بود، اما در حال بررسی بازارهای صادراتی است.

تویوتا هایلوکس فقط ۷۸۰ میلیون تومان!/ عکس

مشخصات فنی این خودرو در طول مصاحبه فاش نشد، اما تویوتا قبلاً بدون اشاره به چرخه آزمایش گفته بود که برد آن “حدود ۲۰۰ کیلومتر” است. البته ۲۰۰ کیلومتر کمتر از حد ایده‌آل است، به‌خصوص که ما در مورد پیکاپی صحبت می‌کنیم که معمولاً بار سنگینی را حمل می‌کند.

تویوتا هایلوکس فقط ۷۸۰ میلیون تومان!/ عکس

تویوتا تصمیم گرفته است که نسل کنونی هایلوکس را به خودرویی الکتریکی تبدیل کند، هرچند که این پیکاپ نزدیک به یک دهه است که وجود دارد. این می‌تواند به این معنی باشد که مدل موجود برای چند سال دیگر باقی خواهد ماند. از طرف دیگر، جایگزینی آن ممکن است به‌جای یک پیکاپ نسل جدید، دستخوش یک فیس‌لیفت سنگین شود. اولین گزارش‌ها حاکی از آن است که قیمت آن کمی بیش از ۱۳۰۰۰ دلار خواهد بود.

۲۲۷۳۲۲