بین الملل

جذب نیرو در پسماند، یعنی شهرداری می‌خواهد از نیروهای اتباع عبور کند/غیرمجازها رد مرز می‌شوند

نادعلی در گفت‌وگو با آنا خبر داد:

جذب نیرو در پسماند، یعنی شهرداری می‌خواهد از نیروهای اتباع عبور کند غیرمجازها رد مرز می‌شوند

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: وقتی مديرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از جذب تعداد بالایی از زباله‌گردها سخن گفت، یعنی می‌خواهد از بحث اتباع عبور کند و وقتی که از این بحث عبور کند، نیاز به جذب نیروی جدید خواهند داشت.

علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، اظهار کرد: وقتی که مديرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از جذب تعداد بالایی از زباله‌گردها سخن گفت، یعنی می‌خواهد از بحث اتباع عبور کند و وقتی که از این بحث عبور کند، نیاز به جذب نیروی جدید خواهند داشت.

وی در پاسخ به اینکه آیا قرار است مسئولان ما کودکان  زباله‌گرد اتباع غیرمجاز که اغلب آن‌ها زیر ۱۵ سال هستند، را رد مرز کند یا نه، تصریح کرد: این احتمال هم وجود دارد و من خودم با نگاه خودم نه با نگاه سخنگو، معتقدم که اتباعی که با مجوز حضور در کشور زندگی و کار می‌کنند را نباید از کار بیکار کنیم و اگر این اتباع مجاز در ایران بمانند و بیکار باشند، خودشان به آسیب اجتماعی تبدیل می‌شوند و اما اتباع غیرمجاز طبعا باید به کشورشان برگردند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: بحث جذب زباله گردها در سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، یعنی یک سری از این زباله‌گردها که شامل اتباع خارجی غیرمجاز هستند از این سیستم حذف می‌شوند و یک عده هم جذب می‌شوند.

نادعلی در ادامه تأکید کرد: در خصوص کودکان کار هم یک مبحثی وجود دارد؛ ما در شهرداری معمولا با معلول‌ها ارتباط داریم و علت‌ها در جای دیگر هستند و اینکه کودک ما در ین کودکی نیاز به کار دارد و از لحاظ اقتصادی نیاز به رسیدگی دارد، باید در جای دیگری جستجو کرد.

وی همچنین اضافه کرد: فرض کنید که به کودکان کار بگوییم که کار نکنند و خدایی نکرده بروند و در جابجایی موادمخدر مشغول بشوند و به همین دلیل باید نگاه جانع‌تری به کودکان کار و خیابان و کودکان زباله‌گرد داشته باشیم. 

ضرورت توجه به مافیای حوزه پسماند!

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: به ماجرای مافیا هم در خصوص کودکان کار و زباله‌گرد باید دقت درست و بیشتری داشته باشیم؛ تا ما هر کاری را وارد می‌شویم و در صدد پیدا کردن یک راهی برای برخورد با مافیای این مقوله هستیم و به عنوان مثال می‌خواهیم یک راه حل مقابله‌ای پیدا کنیم، مافیای مورد نظر ضد راه حل ما را طراحی می‌کنند؛ چون فقط به منافع اقتصادی خودشان فکر می‌کنند.

نادعلی در ادامه تأکید کرد: از مدیران سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران دعوت کرده‌ایم که به صحن شورا بیایند و از آنچه که در مورد پسماند از نیروی انسانی، مسئله اتباع در این حوزه و بحث کودکان کار و زباله‌گرد وجود دارد، گزارش مفصلی ارائه بدهند، و برخی بحثهای این حوزه هم بحثهای فناوری و … است که دارند انجام می‌دهند و بخشی هم مربوط به جدا کردن و تفکیک زباله و پسماند از مبدأ است.

وی تصریح کرد: بعد از ارائه گزارش سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، ما هم مطالبات خودمان را بیشتر مطرح می‌کنیم و هم با محوریت خدمات شهری، دوستان سازمان پسماند گزارش خود را به ما بدهند.

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.