اقتصادی

جو مثبت در بازار سرمایه/ اکثر نمادها صف خرید شدند

در ساعات ابتدایی بازگشایی بازار بورس شاخص کل ۷۶۵۷ واحد رشد کرد و به دو میلیون و ۲۰۴ هزار واحد رسید.

به گزارش اینترنشنال نیوز، پس از افت دو روز گذشته بازار بورس که از ریسک‌های غیراقتصادی و هیجانات فروش نشأت گرفته بود، امروز بازار یکپارچه سبزپوش شد و اغلب نمادها با صف خرید مواجه شدند و تا ساعت ۱۰:۳۰ صبح شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۷۶۵۷ واحد رشد کرد و به رقم دو میلیون و ۲۰۴ هزار و ۴۲۵ واحد رسید.

این در حالی است که طی دو روز اخیر دامنه نوسان به دستور سازمان بورس به یک درصد کاهش یافته است. امروز (دوشنبه) شاخص هم وزن هم در ساعات ابتدایی۱۶۵۰ واحد رشد کرد و به ۷۲۵ هزار و ۱۹۲ واحد رسید.

ارزش معاملات بورس تا ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز بالغ بر ۱۷۳۷ میلیارد تومان شد.

در ساعات ابتدایی امروز شاخص کل فرابورس نیز با افزایش ۷۸ واحد در عدد ۲۴ هزار و ۷۲۴ واحد قرار گرفت.

مطابق روال روزهای گذشته نمادهای فلزی رهبری بورس را در اختیار داشتند.

پس از جو هیجانی ایجاد شده در روز گذشته ناشی از عوامل سیاسی و ریسک‌های غیراقتصادی امروز بازار سرمایه به آرامش رسید و کارشناسان معتقدند در صورت بازگشت اطمینان، این بازار قابلیت جذب بخش قابل توجهی از نقدینگی سرگردان را در سال جاری دارد.

انتهای پیام  

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.