اقتصادی

حضور ریاست سازمان نقشه‌برداری کشور به عنوان تنها نماینده رسمی جمهوری اسلامی ایران در نشست تخصصی اسکاپ

حضور ریاست سازمان نقشه‌برداری کشور به عنوان تنها نماینده رسمی جمهوری اسلامی ایران در نشست تخصصی اسکاپ

هشتمین نشست کمیته کاهش خطر بلایای کمیسیون اقتصادی – اجتماعی سازمان ملل متحد برای آسیا و اقیانوسیه (اسکاپ) در کشور تایلند برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری اینترنشنال نیوز، هشتمین نشست کمیته کاهش خطر بلایای کمیسیون اقتصادی – اجتماعی سازمان ملل متحد برای آسیا و اقیانوسیه (اسکاپ) از تاریخ دوم تا پنجم مرداد ماه سال جاری در بانکوک در کشور تایلند برگزار می‌شود. 

در روز سوم این نشست بین المللی در بانکوک، علی جاویدانه، رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور به‌عنوان تنها نماینده رسمی جمهوری اسلامی ایران، پس از دعوت رسمی رئیس اسکاپ سازمان ملل متحد و پیگیری‌های فراوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در بانکوک، به شکل حضوری در این نشست شرکت کرد.

جاویدانه ابتدا در جلسه‌ی صبح هشتمین نشست کمیته کاهش خطر حضور یافت و در خصوص اقدامات کشور، نقش اطلاعات مکانی در مدیریت بحران، حمایت ایران از اپدیم و لزوم توسعه سیستم های هشدار سریع مدیریت بحران به سخنرانی پرداخت.

رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور، در پنل تخصصی با عنوان “بررسی حکمرانی و طراحی سیاست‌ها برای داده‌های خطر حوادث و سوانح” شرکت کرد و به ارائه سخنرانی در خصوص سیاست‌های داده و اقدامات کشور و سازمان نقشه‌برداری کشور در این خصوص پرداخت که مورد استقبال شرکت‌کنندگان، وزارت امور خارجه و سفیر جمهوری اسلامی ایران در بانکوک واقع شد.

معاون رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در حاشیه این اجلاس، نشست‌های دو جانبه‌ای با سفیر جمهوری اسلامی ایران، رئیس اپدیم و رئیس اسکاپ برگزار کرد.

شایان ذکر است این اجلاس بین المللی تا روز پنجشنبه 5 مردادماه 1402 در شهر بانکوک کشور تایلند ادامه خواهد داشت و علی جاویدانه، نماینده جمهوری اسلامی ایران، دیدارهای متعددی را با مقامات بین المللی خواهد داشت.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.