حضور مستمر استادان دانشگاه آزاد در صنعت با طرح های پژوهشی و نوآورانه

صافی مطرح کرد؛

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول از حضور مستمر استادان در صنعت با هدف شناسایی چالش ها و مشکلات و تعریف طرح های پژوهشی و حل مسائل این حوزه خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، سید محمدمهدی صافی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول در نشست امضای تفاهم نامه دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول و شرکت فولاد روهینا جنوب گفت: این تفاهم نامه موجب افزایش همکاری دوطرف در زمینه های آموزشی، مهارتی، کارآفرینی، پژوهشی و فناوری خواهد شد.

وی با اشاره به ایجاد سامانه «مشکات» به عنوان بستری مناسب برای برگزاری دوره های توانمندسازی برون سازمانی به تفاهم طرفین درباره برگزاری دوره های تخصصی کوتاه مدت برای کارکنان صنعت با هدف افزایش کارآیی و بهبود عمکرد آنان در محیط کار اشاره کرد و افزود: تربیت دانشجویان و نیروی کار متخصص در رشته های تحصیلی موردنیاز صنعت و کاربردی سازی رشته های تحصیلی در قالب ایجاد دانشکده همجوار صنعت از دیگر اهداف آموزشی این تفاهم نامه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول به برگزاری دوره های مهارتی برای دانشجویان توسط متخصصین شاغل در صنعت اشاره و اجرای طرح پویش با هدف زمینه سازی برای اشتغال دانشجویان را از جمله مسائل مورد تفاهم طرفین عنوان کرد که منجر به ارتقای سطح مهارتی، کارآمادگی و کارآفرینی برای دانشجویان خواهد شد.

صافی با تاکید بر نقش بسیار مهم پژوهش و فناوری در توسعه و پیشرفت صنعت، از تفاهم طرفین برای حضور مستمر استادان در صنعت با هدف شناسایی چالش ها و مشکلات و تعریف طرح های پژوهشی و حل مسائل صنعت خبر داد و ابراز امیدواری کرد که ارائه راه حل های نوآورانه برای مسائل صنعت منجر به بهبود عملکرد صنایع و در نتیجه افزایش سطح رقابت پذیری آنها شود.

مدیر اجرایی شرکت فولاد روهینا جنوب هم در این نشست درباره اهمیت همکاری بین دانشگاه و صنعت گفت: این همکاری می تواند به عنوان یک عامل اساسی در بهبود فناوری، افزایش کارایی و تولید و رفع مشکلات صنعتی مورد توجه قرار گیرد.

روزی افزود: باید به دانشگاه ها به عنوان منابع اصلی دانش و نوآوری نگاه کنیم، همراهی این شرکت با دانشگاه ها به ما کمک می کند تا در جستجوی راهکار های نوین برای مشکلات صنعتی باشیم، به عنوان مثال، روش های جدید که با پژوهش همراه باشد سبب کاهش هزینه ها و افزایش کارایی می شود و همکاری با دانشگاه ها می تواند به جذب استعداد های جوان و خلّاق کمک کند.

مدیر اجرایی شرکت فولاد روهینا جنوب در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: برنامه ریزی و زمانبندی صحیح برای این همکاری هم بسیار حائز اهمیت است. هماهنگی میان دانشگاه و صنعت باید به گونه ای صورت بگیرد که هر دو طرف از نتایج مشترک بهره مند شوند و معتقدم به دست آوردن مشارکت موثر دانشگاه و صنعت به ما کمک خواهد کرد تا در راستای تحقق اهداف تولید و توسعه پیشرفت کنیم.

خروج از نسخه موبایل