استان ها

خاتمی: رئیس‌جمهور شهید مصداق «آمنوا» بود

خاتمی: رئیس‌جمهور شهید مصداق «آمنوا» بود

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: رئیس جمهور فقید ایران مصداق کلمه «آمنوا» در قرآن کریم بود و اگر مراسم تشییع در همه شهرهای کشور برگزار می شد، همه مردم ایران به میدان می‌آمدند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا، آیت‌الله سید احمد خاتمی در نماز جمعه این هفته تهران که در محل دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: در روایتی امام رضا (ع) به یکی از نزدیکانش فرمود که تقوا پیشه کن، آنچه که ما به آن رسیدیم، با تقوا بود. فردی که تقوا نداشته باشد و مراقب آن نباشد، نه او از ماست و نه ما از او هستیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: دلها به دست خداست و خداوند اگر بخواهد آنها را محبوب دلها می‌کند و افرادی را که از آنها نفرت داشته باشد، منفور دلها قرار می‌دهد.

عضو فقهای شورای نگهبان تاکید کرد: خداوند اگر بخواهد دلها را با هم مانوس می‌کند و دلهایی که با یکدیگر قهر هستند، به یکدیگر نزدیک می کند و پیامبر (ص) هم در زمان خویش دلها را به یکدیگر نزدیک کرد.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: محبت را خداوند در دلها قرار می‌دهد و تولد حضرت موسی (ع) خواندنی است. به نحوی که ۷۰ هزار طفل کشته شد تا موسی متولد نشود اما موسی در صندوق در ساحل فرعون لنگر انداخت و آنلاین او در دل آنها قرار گرفت و همان موسی فرعون‌برانداز شد. این محبت را خداوند در دل آسیه انداخت.

وی ادامه داد: تمام این عزیزانی که در بالگرد به شهادت رسیدند، مصداق کلمه «آمنوا» در قرآن بودند. به ویژه آیت الله رئیسی مصداق این موضوع است. ایشان عاشق امام رضا (ع) بود و اینکه همیشه ذکر می گفت نمونه آمنوا بود و در این مدت برای خدمت به مردم شب و روز نداشت.

آیت الله خاتمی ادامه داد: اگر مراسم تشییع در همه شهرهای ایران اسلامی برگزار می‌شد، همه مردم ایران به میدان می‌آمدند.