حوادث

خدمات رسانی به ۴۰۰ خودروی در راه مانده در برف کندوان

آفتاب‌‌نیوز :

سرگرد محمد احمدی بامداد روز چهارشنبه افزود: براساس گزارش‌ها ریزش برف از ولی آباد تا گچسر و سقوط سنگ در محدوده هریجان سبب شد تا به منظور پیشگیری از حوادث جاده‌ای حوالی ساعت ۲۰ و ۴۰ دقیقه سه شنبه شب این محور بسته شود.

وی در پاسخ این سول که آیا سقوط سقوط سنگ در این محور فوتی هم داشت، اظهارکرد: این خبر صحت ندارد و شایعات است.

سرگرد احمدی خاطرنشان کرد: از شروع برف سنگین از محدوده، ولی آباد تا گچسر تیم‌های امدادی و پلیس راه و راهداری در صحنه حضور دارند تا خودرو‌ها را از محور خارج کنند.

فرمانده پلیس راه کندوان یادآور شد: طبق گزارش هواشناسی از آغاز بامداد امروز موج دوم بارش شدید برف در این محور شروع می‌شود و به صورت متناوب تا صبح ادامه دارد.  مسافران همچنین قبل از آغاز سفر از سامانه‌های هواشناسی و ۱۱۰ و ۱۴۱ پلیس نیز از وضعیت راه‌های مناطق کشور از جمله محور کوهستانی کندوان مطلع شوند تا با مشکل برخورد نکنند.

فرمانده پلیس راه کندوان ادامه داد: در زمان حاضر روزانه ۲۰ تا ۲۵ هزار خودرو از محور کندوان عبور می‌کنند که این رقم در روز گذشته به ۳۰ هزار خودروی سفر افزایش یافته است.

سرگرد احمدی تصریح کرد: بر اساس آمار موجود شمار تردد خودرو‌های سفر نوروزی امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بسیار افزایش داشته است.

برابر آمار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از زنان اجرای طرح ستاد خدمات سفر‌های نوروزی ۲۵ اسفند ماه تاکنون بیش از پنج میلیون نفر مسافر و گردشگر از جاده‌های اصلی کندوان. هراز و فیروز کوه وارد مازندران شدند.

جاده چالوس- کرج حدود ۱۶۰ کیلومتر طول دارد که حدود نیمی از این مسیر مربوط به حوزه جغرافیایی مازندران شهرستان چالوس است.