اقتصادی

خودروهای چینی، تسلا را به چالش کشیدند

سه فرد مطلع به رویترز اعلام کردند که شرکت خودروسازی بی‌وای‌دی چین پیشنهاد سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری برای ساخت خودروهای الکتریکی و باتری‌داردر هند با مشارکت یک شرکت محلی ارائه کرده است.

به گزارش اینترنشنال نیوز، یکی از منابع گفت که برنامه بلندمدت، ساخت مجموعه کاملی از خودروهای برقی با برند بی‌وای‌دی در هند است.

بی‌وای‌دی، بزرگ‌ترین تولیدکننده خودروهای برقی و خودروهای پلاگین هیبریدی در جهان، قبلاً گفته بود که قصد دارد تولید خود را در هند، که اکنون سومین بازار بزرگ خودرو در جهان است، راه‌اندازی کند.

گرایش بی‌وای‌دی به هند بخشی از گسترش سریع جهانی آن برای به چالش کشیدن تسلاست که هنوز در فروش خودروهای الکتریکی به تنهایی پیشتاز است. اگر سرمایه‌گذاری هند تایید شود، بی‌وای‌دی در تمام بازارهای بزرگ خودروی جهانی به استثنای ایالات‌متحده حضور خواهد داشت.

بر اساس گزارش رویترز، تسلا اخیراً پس از توقف برنامه‌های ورود به بازار در سال گذشته، مذاکرات با دولت هند را از سر گرفته است. بی‌وای‌دی در حال حاضر ۲۰۰ میلیون دلار در هند سرمایه گذاری کرده است.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.