بین الملل

دانشجویان افغانستانی به واسطه کتاب با انقلاب ایران آشنا شدند

بهار کتابخوانی| در گفت‌وگو با آنا مطرح شد؛

دانشجویان افغانستانی به واسطه کتاب با انقلاب ایران آشنا شدند

مسئول غرفه جبهه فاطمیون افغانستان گفت: ما از طریق کتاب‌ها توانستیم با انقلاب اسلامی ایران آشنا شویم.

محمدنبی اسدی در حاشیه سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزای علم و فناوری  آنا گفت: بنده خودم را انقلابی می‌دانم. تا  قبل از انقلاب اسلامی ایران، دنیا در دو بخش سوسیالیسم به سرکردگی چین وشوروی و دیگری جریان لیبرالیسم به سرکردگی آمریکا و غرب تقسیم شده بود.

وی معتقد است انقلاب ایران جریان سومی را ایجاد کرد که در واقع موجب شد در مقابل این تقسیم بندی‌ها ما هویت مستقل داشته باشیم. امروز به ویژه کشور‌های فارسی زبان جدا از تلاش‌های استکبار برای استثمار شرق، می‌توانند هویت مستقل داشته باشند.

اسدی تصریح کرد: کتاب‌ها در نشر عقاید انقلاب اسلامی نقش کلیدی داشتند و دانشجویان بسیاری از طریق کتاب‌ها توانستند با عقاید انقلاب و امام خمینی آشنا و شیفته وی شوند.

وی افزود: امسال سال دومی است که به اسم دانشجویان فاطمیون در نمایشگاه کتاب شرکت می‌کنیم و کتاب‌های ما در حوزه جبهه مقاومت، تاریخ و اجتماع و فرهنگ افعانستان است.

به گفته اسدی از جمله مهمترین کتاب‌های این  مجموعه «خاتون قوماندان»، «رویای بیداری» و «روایت بی‌قراری» است که تلاش کرده گوشه‌ای از جانبازی و جانفشانی رزمندگان و شهدای افغانستان در جنگ تحمیلی را نشان دهد.

لازم به یادآوری است، سی و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از نوزدهم تا بیست و نهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در مصلی امام خمینی (ره) در حال برگزاری است.

 

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.