علمی و پزشکی

درخواست کمک ستادمبارزه با مواد مخدر از خیران برای ساماندهی معتادان متجاهر

به گزارش شفاف، دکتر اسکندر مومنی صبح امروز از مرکز درمان، درمان و کاهش آسیب مواد مخدر ماده 16 شهرستان ملارد در غرب استان تهران بازدید کرد. اولويت هاي اول در حوزه مبارزه با مواد مخدر كه جمهوري بر آن تاكيد ويژه دارد، پيش بيني شده است كه سازماندهي كاملي در اين زمينه انجام شود.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری دوره های آموزشی گفت: پس از طی مراحل درمانی، دوره های آموزشی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، آن دوره ها در مرکز اخوان برگزار می شود.

دبیرکل اعلام کرد. افرادی که در این مراکز هستند، پس از سم زدایی، مراحل اولیه و اقدامات روانی، مهارت هایی را می آموزند که محصولاتی از آن مجموعه مهارتی دارند که خارج از مرکز سفارش داده می شود، حتی بخشی از درآمد حاصله. این افراد برگردانده خواهند شد.

یکی از مؤمنان گفت: یعنی اگر معتاد معتاد درمان شود و مهارت نداشته باشد، درمان به تنهایی کافی نخواهد بود. بنابراین توانمندسازی این افراد بخش مهمی از درمان است که مهم ترین آن آموزش و بازگشت به جامعه است.

او گفت. این مجموعه برای ایجاد اشتغال کافی نیست، خیرین می توانند نقش مهمی در این موضوع داشته باشند، چون دولت به تنهایی قادر به ساماندهی این موضوع نیست، رویکرد اجتماعی در این حوزه بسیار مهم است. لذا از کلیه خیرین و دست اندرکاران امر خیر تقاضا داریم در این امر سهیم باشند.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر. دبیرکل در پایان گفت. وی ادامه داد: یکی از مهمترین مسائل، مراقبت و راهنمایی معتادان متجاهر پس از درمان است که خانواده های زیادی را درگیر خود می کند و از همه می خواهیم در این زمینه برای بازگشت معتادان به جامعه تلاش کنند. قوه قضائیه، مجلس، ستاد.» مبارزه با مواد مخدر، وزارت بهداشت و بهزیستی در تلاش هستند تا معتادان متجاهر را به جامعه بازگردانند.

دیدگاهتان را بنویسید