رئیس جمهور شهید، فسادستیز بود و دست مفسدان را در عرصه های گوناگون قطع کرد

رئیس جمهور | رئیس جمهور شهید

اینترنشنال نیوز/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه رئیس جمهور شهید، فسادستیز بود و دست مفسدان را در عرصه های گوناگون قطع کرد، افزود: یکی از اموری که تعلل در کارها ایجاد می کند، وجود فساد در بدنه مجموعه های مربوط به دولت است. این شهید خدمت خستگی ناپذیر بود و با توجه به ظرفیت ها، اولویت سنجی داشت و این اولویت سنجی در عرصه های صمت بسیار مهم است.

آیت الله رسول فلاحتی امروز، 23 خردادماه در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن عرض تسلیت شهادت شهدای خدمت به مردم ایران و دولتمردان، گفت: شهید خدمت در عرصه مدیریت، مسیر جدیدی را ریل گذاری کرد و توانست در عرصه مدیریت اسلامی، الگو شود.

امام جمعه رشت افزود: در استان گیلان پروژه های رها شده بسیاری داریم، مانند دانشکده علوم پزشکی که 25 سال از ساخت ابنیه آن می گذرد ضمن اینکه اکثر بیمارستان های استان عمری 100 ساله دارند.

وی با اشاره به اینکه پروژه هایی مانند راه آهن رشت – کاسپین با مشقت بسیار تکمیل شد و راه آهن رشت – آستارا نیز به علت هزینه بالای تملک اراضی از پروژه های پرهزینه خواهد بود، تصریح کرد: با تکمیل این خط ریلی کریدور شمال – جنوب تکمیل شده و اروپای شرقی به آسیای میانه متصل می شود و جمعیت سه میلیاردی از این پروژه متنفع خواهند شد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه گیلان روزی قطب صنعت بود و در شهرستان های لوشان، رودبار و منجیل 5000 کارگر مشغول فعالیت بودند، خاطرنشان کرد: به علت برخی مسائل با چالش هایی در این بخش مواجه هستیم، زیرا گیلان استانی گردشگرپذیر است و به دلیل داشتن دشت، جلگه، دریا و کوهستان، صنعت ما خوابیده است و این مزیت بهانه ای شد تا صنایع گیلان شکست بخورند.

عباس علی آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز گفت: فرصت های بسیار خوبی مانند نیروگاه سیکل ترکیبی پره سر در گیلان وجود دارد که می تواند اقتصاد استان را شکوفا کند.

وی افزود: تلاش خواهیم کرد در این سفر مساعدت های لازم را به بخش های تجارت و صنعت داشته باشیم و این مهم را می توان به اتکای نیروی انسانی توانمند برطرف کرد.

وزیر صمت گفت: گیلان استان تجارت است و با بهره مندی از وجود بندر و از طریق بندرانزلی و مرزهای دریایی، جاده ای و ریلی گذرگاه مهمی در تجارت است.

علی آبادی با اشاره به امضای موافقت نامه تجارت آزاد با اوراسیا عنوان کرد: امروز مباحث مهمی در حوزه بازرگانی و تجارت با فعالان اقتصادی برای رونق اقتصادی در استان مطرح خواهیم کرد.

اسدالله عباسی، استاندار گیلان نیز با اشاره به مشکلات برق صنایع استان گفت: در حال حاضر برق صنایع نوبت بندی شده است و باید مدیریت برق به استان سپرده شود.

وی ادامه داد: ظرفیت بنادر استان گیلان 15 میلیون تن است که در حال حاضر از دو میلیون تن این ظرفیت استفاده می شود.

انتهای پیام