اقتصادی

رشد ۷ درصدی بازار خودرو آلمان در سال ۲۰۲۲

انجمن صنعت خودرو آلمان اعلام کرد که انتظار می‌رود بازار خودرو آلمان با رشد 7 درصدی به 2.8 میلیون خودروی جدید در سال 2022 برسد و در مقایسه با پایین‌ترین سطح سال گذشته بهبود یابد، اما همچنان پایین‌تر از سطح قبل از اپیدمی است.

به گزارش رویترز، این انجمن انتظار دارد رشد جهانی در سال جاری 4 درصد رشد کند، در حالی که در اروپا که 5 درصد بود، رشد کندتری نسبت به ایالات متحده یا چین پس از اپیدمی داشته است، اگرچه در سال گذشته کمترین رقم را داشت. خودرو در آلمان با کاهش 10 درصدی نسبت به آمار ضعیف سال 2020 ثبت شد.

این انجمن گفت آلمان اکنون باید ساخت زیرساخت های مورد نیاز برای حمایت از تعداد فزاینده خودروهای الکتریکی در جاده های خود را در اولویت قرار دهد. هیلدگارد مولر، رئیس انجمن صنعت خودرو آلمان در بیانیه ای گفت: در حال حاضر تمرکز بر زیرساخت ها و شرایط است و اینها عوامل تعیین کننده برای صنعت برای تغییر اهداف توافق شده است.

این گروه هشدار داد که آلمان از هدف خود برای ایجاد زیرساخت شارژ بسیار عقب مانده است و با سرعت فعلی، تنها 160000 نقطه شارژ تا سال 2030 نصب خواهد شد که کمتر از هدف یک میلیونی بود.

انجمن صنعت خودرو آلمان همچنین اعلام کرد که باید با تولیدکنندگان انرژی و تولیدکنندگان مواد خام در سایر کشورها برای تولید انرژی پاک کافی برای تامین انرژی خودروهای الکتریکی شریک شود و پیش‌بینی کرد که انرژی تجدیدپذیر داخلی کافی نخواهد بود.

انتهای پیام: