استان ها

رفع تصرف اراضی ملی استان اصفهان به ارزش ۳۴۰۰ میلیارد تومان

به گزارش اینترنشنال نیوز از اصفهان، سرهنگ امیر سعید باقری با بیان اینکه اراضی تحت پوشش این فرماندهی، در گستره ۲۸ شهرستان و ۱۱۵ شهر واقع‌شده‌اند، اظهار کرد: در راستای حفاظت از آن، اقدامات پیشگیرانه در سه بخشِ (وضعی، اجتماعی، فرهنگی)، (بازدید و بازرسی از یگان‌های مستقر در شهرستان‌ها) و (آموزش) انجام‌می‌شود.

وی بیان کرد: به ‌منظور جلوگیری از تصرف اراضی ملی و دولتی در سطح استان اصفهان، همواره اجرای اقدامات پیشگیرانه در اولویت این یگان قرار دارد بر این اساس در سال ۱۴۰۲ جهت اطلاع رسانی با نصب ۱۲۱ تابلو، علائم هشدار دهنده و دیوار نویسی هشدارهای لازم اعلام شده تا مردم عزیز استان بدانند کدام اراضی مربوط به بیت المال است.

فرمانده یگان حفاظت اراضی استان اصفهان با بیان اینکه امسال تاکنون میزان گشت زنی تیم‌های عملیاتی این یگان بیش از ۶۸ هزار ساعت بوده است، خاطرنشان کرد: تیم‌های گشت و مراقبت یگان حفاظت اراضی در سراسر استان اصفهان به‌ صورت پیمایش روزانه در حال گشت زنی برای رصد اراضی ملی و دولتی تحت پوشش هستند و در صورت مشاهده موارد مربوط به تصرف این اراضی اقدامات قانونی لازم را انجام می‌ دهند.

سرهنگ باقری اظهار کرد: سامانه پیامکی ۳۰۰۰۴۱۷۳۵ به‌صورت شبانه روزی به‌ منظور دریافت اخبار و اطلاعات مردمی در ارتباط با تصرف اراضی ملی و دولتی فعال است و در سال گذشته نیز ۳۹ گزارش از طریق این سامانه خبری دریافت شد که مورد رسیدگی قرار گرفتند.

وی افزود: در راستای افزایش آگاهی نسبت به حفظ و حراست اراضی ملی و دولتی استان اصفهان سال ۱۴۰۲ برای عوامل یگان حفاظت اراضی استان، ۱۳ دوره آموزش عملی و میدانی و ۳۰ جلسه آموزش تئوری برگزار شده‌است و بر این اساس یک هزار و ۲۰۰ نفرساعت آموزش‌ دیده‌اند.

فرمانده یگان حفاظت اراضی استان اصفهان خاطرنشان کرد: دقت، هوشیاری و تلاش مجموعه فرماندهی یگان حفاظت اراضی استان اصفهان به‌همراه اقدامات پیشگیرانه و شبانه روزی به‌ویژه در ایام تعطیلات، همچنین اجرای طرح‌های تشدید حفاظت اراضی ملی و دولتی استان منجر به ایجاد امنیت پایدار در این حوزه به‌ منظور حفظ بیت المال و کاهش جرم زمین خواری شده‌است.

۴۶