اقتصادی

روند صعودی طلای جهانی معکوس شد

قیمت طلا در روز چهارشنبه پس از افزایش شدید به دلیل مبهم بودن پیشرفت واکسن بسته جهانی Covid 19 در بازار جهانی در معاملات روز چهارشنبه ، کاهش یافت.

به گزارش اینترنشنال نیوز ، قیمت هر اونس طلا برای تحویل فوری با 0.3٪ کاهش به 1810.36 دلار در هر اونس رسید. روز گذشته قیمت بازار این بازار بیش از دو درصد افزایش داشت که بیشترین افزایش ماه گذشته در روزهای اخیر بود.

قیمت هر اونس طلا در بازارهای آتی آمریکا با 0.4٪ کاهش به 1812.60 دلار رسید. این سهام در روز سه شنبه با 2.1 درصد افزایش به 1818.90 دلار رسید.

با بهبود گریزی در برابر ریسک پذیری سرمایه گذاران ، طلا روز دوشنبه به 1764.29 دلار کاهش یافت که پایین ترین سطح از 2 جولای است.

میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا گفت که کنگره باید موج جدیدی از محرک را در لایحه بودجه 1.4 تریلیون دلاری لحاظ کند. همزمان ، روز سه شنبه ، مذاکرات درباره بسته تشویقی بین وزیر دارایی استیون منوچه و رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده نانسی پلوسی انجام شد. همچنین گروهی از سناتورها ، اعضای کنگره ، مبلغ 908 میلیارد دلار مشوق شرکت را پیشنهاد کردند.

به گفته استیون اینس ، استراتژیست ارشد بازار Oxycorp ، در مورد توافق در مورد اقدامات محرک سیاستمداران آمریکایی ، که باعث کاهش قیمت طلا شد ، شک و تردید کمی وجود دارد. در حالی که مذاکرات در مسیر درستی قرار دارند ، اقدامات پشتیبانی در ایالات متحده بسیار کمتر از انتظارات بازار است.

به گفته رویترز ، عامل دیگر در کاهش قیمت طلا خبر واکسیناسیون میلیون ها آمریکایی در برابر کوید تا اواسط دسامبر بود.

به گفته كایل رودا ، تحلیلگر IG Markets ، گرچه خوش بینی در مورد بهبود اقتصادی ممكن است سرمایه گذاران را از طلا منصرف كند ، اما ركود به دلیل منفی بودن بازده واقعی و تأثیرگذاری در تأمین مالی بیشتر ، محدود خواهد شد. به زمین خوردن ادامه دهید.

در سایر فلزات گرانبها ، هر اونس نقره برای تحویل فوری 1.5 درصد کاهش یافت و به 23.65 دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 1.2 درصد افت به 988.33 دلار رسید. هر اونس پالادیوم با 0.4 درصد افزایش به 23397،10 دلار در هر اونس رسید.

انتهای پیام: