اقتصادی

رونق بیت‌کوین چه زمانی آغاز می‌شود؟

قیمت بیت‌کوین در پایان نیمه اول سال ۲۰۲۳ به رقم قابل توجه ۳۰هزار دلار رسید که با توجه به عدم قطعیت‌های بازار کریپتو که در بیشتر سال ۲۰۲۲ مشاهده شد، فراتر از حد انتظار است.

به گزارش اینترنشنال نیوز به نقل از کریپتوکارنسی، موج جدیدی از پذیرش کریپتو در موسسات مالی بزرگ ازجمله بلک‌راک، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی در جهان که برای یک محصول مبتنی بر بیت‌کوین به تنظیم‌کننده‌های ایالات‌متحده درخواست داده، ایجاد شده است.

در ۱۵ ژوئن ۲۰۲۳، بلک‌راک درخواست تایید کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده (SEC) در مورد صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) را ارائه کرد با این حال، این سوال باقی می‌ماند که آیا کمیسیون بورس و اوراق بهادار تصمیمی را بدون تاخیر زیاد اتخاذ می‌کند یا خیر.

از این رو، احساسات قیمت دارایی‌های کریپتو تا حد زیادی به تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده وابسته است و هر تاخیری احتمالا می‌تواند حرکتی را که منجر به کاهش قیمت بیت‌کوین شود کاهش دهد.

اینکه بزرگ‌های مالی مانند فیدلیتی در تشکیل پرونده برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده از بلک‌راک پیروی می‌کنند، به معامله‌گران دلایلی ارائه می‌دهد تا باور کنند که مواردی بیش از آنچه به نظر می‌رسد وجود دارد.

در این زمینه، تحلیلگران بیت‌کوین بر این باورند که در سه ماهه سوم ممکن است قبل از شروع صعود ارز دیجیتال که اواخر سال جاری رخ می‌دهد، مقداری حرکت ثابت در قیمت دارایی‌ها مشاهده شود.

علاوه بر پرونده‌های بیت‌کوین ETF، علاقه‌مندان به دارایی‌های دیجیتال، منتظر رویداد نصف شدن بیت‌کوین هستند که قرار است در اواخر آوریل ۲۰۲۴ رخ دهد. در همین حال، آدریان زدونچیک، تحلیلگر ارزهای دیجیتال معتقد است که ممکن است حرکت کندی در بازار کریپتو قبل از سه ماهه آخر سال ۲۰۲۳ وجود داشته باشد.

پیش از این، کوین گیپ گزارش کرده بود که بیت‌کوین در صورت شکستن مقاومت مکانی می‌تواند به هدف بعدی ۳۳هزار دلار برسد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۱.۲۲ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۹۸ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۹.۷۳ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۳۴ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۳۷.۹۱ میلیارد دلار است که ۲۵.۵۲ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۲.۹۶ میلیارد دلار است که ۷.۸۰ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۳۴.۹۵ میلیارد دلار است که ۹۲.۲۱ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۶:۵۸ دقیقه به وقت شرقی)

این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۳۱ هزار و ۲۱۵.۱۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۴۳ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۶۴ درصد افزایش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۹۵۹.۶۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۴۸ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۶۳ درصد افزایش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۲۴۵.۵۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۹۴ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  ۳.۲۴ درصد افزایش

۵- یو اس دی کوین

قیمت: ۰.۹۹۹۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۲ درصد کاهش

۶-  ریپل

قیمت: ۰.۴۹۰۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۸۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۱.۷۵ درصد افزایش

۷-  کاردانو

قیمت: ۰.۲۹۷۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۷۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۲۹ درصد افزایش

۸ – دوج کوین

قیمت: ۰.۰۶۸۶۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۶۳ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۸۲ درصد افزایش

۹-  سولانا

قیمت: ۱۹.۳۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۸۶ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۸.۰۲ درصد افزایش

۱۰ – پولکا دوت

قیمت: ۵.۴۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۰۲ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۳۴ درصد افزایش

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.