بین الملل

رژیم صهیونیستی مدعی ترور دوتن از رهبران حماس شد

حماس | رژیم صهیونیستی اسرائیل | غزه

به گزارش اینترنشنال نیوز؛ رژیم صهیونیستی برای توجیه حمله یکشنبه شب به رفح مدعی شده که دو تن از مقامات دفتر حماس در کرانه باختری به نام های یاسین ربیع و خالد نجار رو ترور کرده است.

ساعاتی پیش بود که مقامات بهداشتی غزه اعلام کردند در پی حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به چادرهای آوارگان فلسطینی در شهر رفح، تاکنون حدود ۳۵ فلسطینی شهید و ده‌ها نفر دیگر نیز زخمی شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری «سما» فلسطین، کمیته اورژانس در رفح اعلام کرد که این افراد در حمله رژیم صهیونیستی به اردوگاه خیام و با وجود این که ادعا شده بود که این منطقه امن است، شهید شدند.

کمیته امداد و نجات فلسطین در غزه نیز اعلام کرد: ۵۰ فرد شامل شهدا و مجروحان در نتیجه این حمله به شمال غرب رفح را جابه جا کردیم.

کشورها و سازمان‌های مختلف بین‌المللی و منطقه‌ای از حکم دیوان بین المللی دادگستری برای توقف حملات رژیم اسرائیل به رفح، بازگشایی این گذرگاه برای ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه، تضمین ورود کمیته حقیقت‌یاب برای بررسی حقایق مربوط به نسل کشی در غزه و تقدیم گزارش مربوطه ظرف یک ماه استقبال کردند.

در همین راستا، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد روز جمعه تاکید کرد که حکم دادگاه لاهه به اسرائیل برای توقف عملیات نظامی در رفح الزام آور است و همه طرف‌ها باید از آن پیروی کنند.

گوترش تاکید کرد: تصمیمات دادگاه الزام آور است و اطمینان دارد که طرفین به طور مقتضی از دستور دادگاه تبعیت خواهند کرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد در بخش دیگری از اظهارات خود، گفت: مطابق اساسنامه دیوان، ما فوراً اطلاعیه این حکم را به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع خواهیم داد.

منابع رسمی می گویند پیش بینی می شود که شمار شهدا همچنان افزایش یابد.

310310