علمی و پزشکی

ساخت آلمان، شمشیری که پس از ۳ هزار سال سالم مانده/ عکس

دفتر ایالتی ایالت باواریا برای حفظ آثار تاریخی می‌گوید قدمت این شمشیر که هفته گذشته در شهر «نوردلینگن» کشف شده، احتمالاً به پایان قرن چهاردهم قبل از میلاد (اواسط عصر برنز) برمی‌گردد. اداره حفاظت از بناهای تاریخی ایالت باواریا توضیح می‌دهد که شمشیر به خوبی حفظ شده و همچنان می‌درخشد.

اطلاعات استخراج‌شده از شمشیر باستانی

طبق اطلاعات ارائه‌شده، این شمشیر دارای یک قبضه هشت ضلعی برنزی است و از قبری استخراج شده که در آن سه نفر (یک مرد، یک زن و یک پسر) دفن شده بودند. هنوز هویت این سه فرد و اینکه آیا با یکدیگر ارتباطی داشته‌اند یا خیر، مشخص نیست. همچنین محققان اعتقاد دارند که این شمشیر به‌عنوان یک یادبود دفن شده است.

ساخت آلمان، شمشیری که پس از ۳ هزار سال سالم مانده/ عکس

«ماتیاس فایل»، رئیس دفتر ایالتی ایالت باواریا گفت: «شمشیر و محل دفن هنوز باید مورد بررسی‌های بیشتری قرار بگیرند تا باستان‌شناسان ما بتوانند این یافته‌ها را با دقت بیشتری دسته‌بندی کنند. اما اکنون می‌توانیم بگوییم که وضعیت نگهداری آن فوق‌العاده بود و کشفی مانند این بسیار نادر است.»

ساخت آلمان، شمشیری که پس از ۳ هزار سال سالم مانده/ عکس

محققان اعتقاد دارند که این شمشیر در گذشته به‌عنوان یک سلاح واقعی مورد استفاده قرار گرفته است. به گزارش CNN در بیانیه آن‌ها آمده است: «مرکز توجه قسمت جلویی تیغه نشان می‌دهد که این شمشیر عمدتاً برای بریده‌شدن استفاده می‌شده است.»

۵۸۵۸

نشر علوم پزشکی

من به عنوان یک نویسنده متخصص در زمینه علمی و پزشکی، مطالبی را به شما ارائه می‌دهم که به طور جذاب و قابل فهم، اطلاعات لازم را درباره موضوعات مختلف سلامتی به شما منتقل کنند.