علمی و پزشکی

سگ سخنگو ۱۶۰۰ دلاری، به لطف ChatGPT!/ عکس

شرکت چینی Unitree پیش‌خرید نسل دوم سگ رباتیک خود را آغاز کرده است. Go۲ می‌تواند با سرعت بیشتر شما را دنبال کند و برخی حرکات ویژه‌ی ژیمناستیک را انجام دهد. این محصول حتی ازطریق سیستم مجهز به ChatGPT با کاربر صحبت می‌کند.

بیشتر بخوانید:

نسخه‌ی اول سگ رباتیک شرکت Unitree حدود ۴۰ سانتی‌متر است و تقریباً ۱۵ کیلوگرم وزن دارد. گفته می‌شود مدل جدید این محصول حدود ۷۰ سانتی‌متر خواهد بود و به‌دلیل بهره گرفتن از شاسی آلومینیومی و پلاستیکی با استحکام بالا، در صورت لزوم می‌تواند بیش‌از نیمی از وزن خود را به‌عنوان بار حمل کند و باتری آن با هربار شارژ یک تا دوساعت دوام می‌آورد.

اولین مدل ربات Unitree Go با برچسب ۱۶۰۰ دلار عرضه شد و می‌تواند با سرعت ۹ کیلومتربرساعت حرکت کند. مدل پرو این محصول با قیمت ۲۸۰۰ دلاری، با سرعت ۱۲٫۶ کیلومتربرساعت می‌دود.

سگ رباتیک Unitree Go2

سگ رباتیک Unitree Go2

مدل جدید سگ رباتیک Unitree Go از دوربینی با زاویه‌ی دید فوق‌العاده بهره می‌برد که می‌توان با استفاده از آن، محیط اطراف را به‌طور لحظه‌ای نقشه‌برداری و پیمایش کرد. این ربات همچنین می‌تواند کنار صاحبش راه‌ برود و از موانع اجتناب کند.

نسل جدید سگ رباتیک Unitree به‌لطف موتورهایی که گشتاور آن‌ها ۳۰ درصد در مقایسه با مدل قبلی بهبود یافته، قابلیت‌های ورزشی بهتری ارائه می‌دهد. این ربات می‌تواند برقصد و تعادل فوق‌العاده خوبی هنگام ایستادن روی دو پای جلویی یا حرکت روی پله‌ها دارد.

به‌هرحال، مدل حرفه‌ای موتور گفتاری مبتنی‌بر GPT نیز به نسل جدید سگ رباتیک Unitree یعنی Go۲ اضافه شده و این یعنی می‌توان با زبان طبیعی با دستگاه صحبت کرد و پاسخ‌های شفاهی دریافت کرد. ربات مورداشاره همچنین امکان تولید کد، تفسیر اهداف و غیره را دارد.

سگ رباتیک Unitree Go2

سگ رباتیک Unitree Go2

به‌نوشته‌ی NewAtlas، نسخه‌ی دوم Unitree Go۲ Pro با کنترلر ۳۰۵۰ دلار قیمت دارد و همه‌ی مدل‌های این سگ رباتیک به هزینه‌ی ۴۰۰ دلاری حمل‌ونقل نیاز دارند و اگر در ایالات‌متحده سفاش داده شود مشمول ۲۵ درصد عوارض نیز خواهد بود.

به‌هرحال، حتی با پرداخت ۴۲۰۰ دلار برای خرید Unitree Go۲ Pro و لوازم‌جانبی‌های مختلف این محصول، قیمت آن در مقایسه با سگ رباتیک بوستون داینامکیس که ۷۵ هزار دلار است، واقعاً ناچیز به‌نظر می‌رسد.

امکان خرید بازی روباتیک، گیرباکس پشتی، دوربین‌های تشخیص عمق و ماژول رادار برای ربات مذکور وجود دارد و می‌توان این قابلیت‌ها را با دستور صوتی کنترل کرد. علاوه‌براین، می‌توان ربات را برای انجام وظایف خاص مثل انداختن بطری‌های خالی به سطل زباله، برنامه‌ریزی کرد.

۲۲۷۳۲۳

نشر علوم پزشکی

من به عنوان یک نویسنده متخصص در زمینه علمی و پزشکی، مطالبی را به شما ارائه می‌دهم که به طور جذاب و قابل فهم، اطلاعات لازم را درباره موضوعات مختلف سلامتی به شما منتقل کنند.