علمی و پزشکی

شاسی‌بلند جدید چینی ۶۸۰ میلیون تومانی به ایران می‌آید؟/ عکس

بستیون که به‌عنوان زیرمجموعه گروه چینی فاو شناخته می‌شود از شاسی بلند T۹۰ پرده برداشت. این خودرو قرار است در یک مدل پایه به‌همراه ۶ پکیج سفارشی روانه بازار چین شود و مشتریان چینی می‌توانند آن را با قیمت ۱۳ هزار و ۸۰۰ دلار تا ۲۰ هزار و ۳۰۰ دلار خریداری کنند. با توجه به این‌که گروه بهمن برنامه مونتاژ شاسی بلند بستیون T۷۷ را در دستور کار خود قرار داده است، احتمال عرضه مونتاژی یا وارداتی این خودرو به ایران نیز وجود دارد.

معرفی فاو بستیون تی ۹۰

بخش طراحی

بستیون تی 90

فاو بستیون تی ۹۰ بر پایه پلتفرم جدید A۲ توسعه پیدا کرده و به‌دلیل استفاده از زبان طراحی جدید این شرکت به فیس‌لیفت T۷۷ و T۹۹ شباهت دارد. در نمای جلوی این خودرو شاهد عناصر افقی متعددی هستیم و چراغ‌های دو قسمتی نیز به‌شکل مناسبی در دو طرف سپر نصب شدند.

بستیون تی 90

در نمای کناری این خودرو نیز شاهد خط کمر برجسته‌ای هستیم که به‌سمت بالا امتداد پیدا کرده و در نزدیکی لچکی مثلثی انتهای پنجره‌ها قرار گرفته است. در عقب این خودرو نیز نمای ساده‌ای همراه با چراغ سراسری و دو سر اگزوز تزئینی به‌چشم می‌خورد. طول فاو بستیون تی ۹۰ به ۴۷۱۸ میلی‌متر، عرض آن ۱۸۸۰ میلی‌متر، ارتفاع آن به ۱۴۷۱۰ میلی‌متر و فاصله محوری آن نیز به ۲۷۷۲ میلی‌متر می‌رسد.

بستیون تی 90

فاو بستیون تی ۹۰ بر اساس زبان طراحی جدید این شرکت توسعه پیدا کرده و به همین دلیل در داخل آن شاهد نمای ساده‌ای همانند خودروهای برقی هستیم. برای این بخش طراحان یک نمایشگر لمسی عمودی ۱۲.۶ اینچی، صفحه‌آمپر دیجیتالی ۸ اینچی LCD و هدآپ دیسپلی ۹.۶ اینچی در نظر گرفتند.

امکانات رفاهی و ایمنی

Bestune T90

از مهم‌ترین امکانات رفاهی و ایمنی این خودرو می‌توان به سیستم تهویه با دریچه‌های عقب، استارت دکمه‌ای، قابلیت به‌روزرسانی از راه دور، اتصال تلفن همراه، کروز کنترل، رادار دنده عقب، سیستم پایش باد تایرها، سیستم پارک خودکار، کیسه هوای جانبی جلو و پرده‌ای جلو و عقب اشاره کرد.

مشخصات فنی بستیون تی ۹۰

Bestune T90

بستیون تی ۹۰ در بازار چین با موتورهای ۱.۵ لیتری توربو و ۲ لیتری توربو قابل سفارش است. موتور ۱.۵ لیتری توربو می‌تواند قدرتی برابر با ۱۷۰ اسب بخار و گشتاور ۲۵۸ نیوتن‌متر را به‌تولید برساند. قدرت تولید شده از این پیشرانه توسط گیربکس ۷ سرعته دو کلاچه به چرخ‌ها منتقل می‌شود.

پیشرانه ۲ لیتری توربو این خودرو نیز می‌تواند قدرتی برابر با ۱۸۵ اسب بخار و گشتاور ۳۸۰ نیوتن‌متر را تولید کند. یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک نیز وظیفه انتقال قدرت از پیشرانه به چرخ‌ها را بر عهده دارد.

۲۲۷۲۲۷

نشر علوم پزشکی

من به عنوان یک نویسنده متخصص در زمینه علمی و پزشکی، مطالبی را به شما ارائه می‌دهم که به طور جذاب و قابل فهم، اطلاعات لازم را درباره موضوعات مختلف سلامتی به شما منتقل کنند.