صادرات ۳۵۴ هزار تنی کالا از مرز آستارا

آستارا | صادرات

اینترنشنال نیوز/گیلان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از رشد ۳۳ درصدی صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته از مرز آستارا خبر داد و گفت: بیش از ۳۵۴ هزار تن کالا از این مرز صادر شده است.

غلامعلی نیک‌فهم امروز (۱۰ تیر ماه) با اشاره به ترانزیت ۳۲۳ هزار تنی کالا در استان در فصل بهار امسال، اظهار کرد: ۳۱۲ هزار تن مربوط به مرز آستارا و ۱۱ هزار تن نیز مربوط به مرز انزلی بوده است.

وی با بیان اینکه در مدت یادشده بیش از ۲۳۹ هزار تن کالای ترانزیت ورودی از مرزهای استان وارد و بیش از ۸۴ هزار تن کالای ترانزیت خروجی از استان خارج شده است، افزود: شاهد افزایش ۱۲۲ درصدی کالای ترانزیت ورودی و رشد ۵۶ درصدی کالای ترانزیت خروجی هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان انواع آرد و گندم را عمده‌ترین کالای ترانزیتی ورودی و سیب زمینی و چای را مهمترین کالای ترانزیت خروجی از آستارا دانست و گفت: بیش از ۳۸ هزار تن کالای وارداتی در همین زمان از مرز آستارا وارد شده که از کاهش ۲۶ درصدی نسبت به زمان مشابه سال گذشته برخوردار بوده است.

او از رشد ۳۳ درصدی صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته از مرز آستارا خبر داد و بیان کرد: بیش از ۳۵۴ هزار تن کالا از این مرز صادر شده است که می‌توان از میوه و تره بار و انواع کاشی به‌عنوان کالاهای عمده صادرشده از مرز آستارا نام برد.

وی افزود: در بخش حمل و نقل بین‌المللی شش شرکت مربوط به کالا و یک شرکت مربوط به مسافر است. همچنین بیش از ۱۸۰ نمایندگی شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی در استان فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام